15 pomysłów Sergi Mengota na urządzenie małego pokoju dziecka

Oto garść inspiracji dotyczących kolorów,wyboru i ustawienia mebli oraz łączenia ozdób pokoju dziecięcego z jego funkcjami praktycznymi. Prosto od hiszpańskiego projektanta Sergi Mengota. Udowadnia nam, że można zerwać z mitami na temat pokoju dziecka. Wcale nie potrzebujemy słodkich kolorów i nadmiaru ozdób. Szczególnie, jeśli nasze dziecko to już nastolatek. Przy ograniczonym budżecie i niewielkie przestrzeni, stawiamy na duże, jednobarwne płaszczyzny i granie fakturą materiałów. Klimat pokoju tworzą dodatki, takie jak plakaty z ulubionymi postaciami, zdjęcia, duża ilość poduszek, miękki dywan. Warto podpatrzeć u Mengota także praktyczne zabawy z przestrzenią. Nie zagraca pokoju biurkiem, jeśli wystarczy skromny blat. A pod piętrowym łóżkiem można zmieścić stół lub szafę.

Stonowana czerwień jest o wiele lepszym kolorem dla dziecka, niż jej intensywne odcienie. Te ostatnie mogą dekoncentrować dziecko a nawet wywoływać agresję. Czerwieńnajlepiej jest wyciszyć dużą ilością bieli. Lekkie biurko-ława nejlepiej ustawiać pod oknem aby światło dzienne oświetlało dziecku miejsce pracy.

 

Lawenda jest kolorem kojącym, wyciszającym i - co ważne - nadaje się zarówno do pokoju chłopca, jak i dziewczynki. Jeśli mamy niewielką przestrzeń, takie łóżko z dużymi szufladami bardzo nam pomoże. Zamiast stoły wystarczy blat.

 

Jasny brąz lubi towarzystwo bielu i kremu. Takie odcienei tworzą spokojną, harmonijną całość. Ożywiać pokój możemy np. lśniącym pokrowcem poduszki.