Tapeta do sypialni

Tapetowanie mieszkań jest w modzie. Obecnie nie tapetujemy wszystkich pomieszczeń w te same wzory, oraz odchodzimy od tapetowania wszystkich ścian w pomieszczeniu. Jeśli chodzi o sypialnię, to zanim zdecydujesz sie ją wytapetować przeczytaj:

  1. Sypialnia to wyjątkowe pomieszczenie, które lubi intymność atmosfery oraz przytulne wnętrze. Taka koncepcja sprawia, że częsciej niż w innych pomieszczeniach, sięgamy po ciemniejsze kolory i bardziej charakterystycznymi wzory.
  2. Podniesienie standardu - obecnie na topie są dekoracyjne wzory w stylu glamour. Zamieniają one sypialnię w elegancją i wysublimowaną przestrzeń w której możemy poczuc się wyjątkowo.
  3. Ściany w sypialni - odchodzimy od tapetowania wszystkich ścian w jednym pomieszczeniu. Niefortunnie dobrany wzór może być uciążliwy dla oka. Najczęściej w sypialni tapetuje się ścianę zagłówka łóżka. Wynika to z faktu, że jest ona na ogół pusta, bo nie ryzykujemy wieszania nad głową pułek, czy szafek. Tapeta w tym miejscu zastąpi też, często drogi, zagłówek łóżka.
  4. W małej sypialni możemy chcieć powiększyć przestrzeń. Wtedy powinniśmy skupić się na wzorach nawiązujących do natury, jasnych barwach, które sprawią, że nasze oko zyska nowy horyzont.

Oto przykłady sypialni z tapetą na ścianie:

v