Co jest w modzie na podłodze?

Podłoga może być ważną przestrzenią w naszym domu. Przyciągać wzrok, wprowadzać harmonię, urozmaicać. Odpowiednie dobranie barw, kształtów i materiałów to niebagatelne wyzwanie. Dziś naszym przekleństwem nie jest niedobór, lecz nadmiar ofert. Dlatego wyzwaniem jest wybranie tego, co najlepiej będzie pasowało i do nas samych, i do naszych wnętrz mieszkalnych.

Drewniane panele nie muszą dominować w mieszkaniu. Znamy i doceniamy ich zalety. Różnorodność cenowa, bogactwo design, różna jakość, łatwość montażu i dostępność to jedno. Ale panele pozwalają też ciekawie się zaaranżować – w zależności od ich formy i rozmiaru. A czy myśleliście kiedyś o połączeniu paneli z płytkami? Montowaniu ich na przemian? Dekoracyjne przenikanie się paneli z płytkami stopniowo staje się popularne i modne. Wcale mnie to nie dziwi. Taka kompozycja pozwala stworzyć niecodzienny design. W łazience płytki przechodzące stopniowo w cienkie listwy paneli zabawnie urozmaicają sterylne wnętrze. Co ważne i cenne: w takiej kompozycji można łączyć różne formy, na przykład płytki w kształcie rombów z prostokątnymi panelami. Także łączenie kontrastujących barw to sposób na rozdzielenie różnych stref domu. W ten prosty sposób możemy bardzo atrakcyjnie urozmaicić duże powierzchnie. Wyjątkowo intrygującą koncepcją jest na przykład kontynuacja paneli podłogowych na ścianie. W ten niebanalny sposób wprowadzamy ogromne urozmaicenie zdobnicze we wnętrza. I jeszcze coś: szukając nowości, wcale nie zapominamy o znanych zaletach. Płytki wciąż możemy wykorzystać tam, gdzie sprawdzą się najlepiej, a więc w wilgotnej łazience, narażonej na ciągłe zanieczyszczenie kuchni. Ale rozsądne łączenie ich z ocieplającym drewnem może się okazać waszą nową pasją.

W tej dużej przestrzeni udało się ciekawie połączyć drewno, płytki i kamień. Klasyka zmieszała się ze współczesnością i zyskała nieco lekkości.