Najlepsza podłoga na taras - przegląd rynku i nowości

Dzisiaj biorę na tapetę nawierzchnie tarasowe i balkonowe dostępne na naszym rynku. Mamy sporo możliwości poczynając od naturalnych produktów, a kończąc na tych co te naturalne imitują. O każdym rozwiązaniu napiszkę kilka słów, prześwietlę wady i zalety, tak aby ułatwić wam podjęcie dobrej decyzji.

Słowa kluczowe: taras, balkon, nawierzchnia tarasowa, nawierzchnia balkonowa

Przez: kasiool
»

Drewno, naturalny i zarazem ekskluzywny materiał. Niech cena was nie zwodzi, bo o taką nawierzchnię trzeba także dobrze dbać. Drewno wymaga zabiegów konserwujących. Pod wpływem słońca zmienia kolor, szarzeje i zaczyna wyglądać nieciekawie. W Polsce nie mamy zbyt wielu gatunków drewna, które na taras się nadają (dąb, modrzew,akacja), a decydując się na egzotyczne, twarde drewno musimy się też liczyć z odpowiednią ceną.

Drewno poleciłabym osobom, które nad tarasem, balkonem, mają zadaszenie. Wtedy ograniczamy interakcję nawierzchni z innymi żywiołami, jak nadmiernym naświetleniem, deszczem czy zalegającym śniegiem.

Przez: kasiool
»

Nowość na rynku godna uwagi: Gumi Taras do samodzielnego układania. Drewniane deski łączymy w dowolne wzory za pomocą klipsów. Producent zapewnia, że zadanie jest proste i 10m2 możemy ułożyć w 2 do 3 godzin.

Materiał to drewno naturalne, egzotyczne, jest wysokiej klasy, odporne na zróżnicowane warunki atmosferyczne.  

Cena w przybliżeniu to 2 tyś zł za 10m2. Jest wyższa od innych opcji, ale za to oszczędzamy na fachowcu, który zwykło się przyjmować kosztuje drugie tyle co materiał. Angażujemy własne mięśnie do pracy i mamy potem dwa razy większą satyfakcję.

Powyższą metamorfozę tarasu możecie obejrzeć w serwisie: My little home my passion.

Przez: kasiool
»

Przez: kasiool
»

Deski kompozytowe - bardzo dobra imitująca drewno alternatywa.

Rozwiązania kompozytowe dynamicznie opanowują rynek. Nie jest to zaskoczeniem, mamy do czynienia szeregiem zalet, którym ciężko się oprzeć jak: niska cena (od 20 zł za 1m2), łatwość montażu i utrzymania, trwałość materiału i brak potrzeb pielęgnacyjnych i na koniec możliwość wykończenia kompozytem dodatkowych elementów tarasu - na zdjęciu np: ława i donice.

Żeby jednak tak kolorowo nie było dodam, że kompozyt możemy łatwiej niż drewno uszkodzić i zarysować podczas przesuwania cięższych mebli tarasowych.

Przez: kasiool
»

A to kolejny przykład kompozytu, chciałam abyście zobaczyli, że poprzez różne zabarwienie desek możemy uzyskać dużo lepszy efekt imitujący drewno.

Przez: kasiool
»

Nowość z rynku i warty zwrócenia uwagi produkt: elastyczne płytki warco do samomontażu.

Ceny płyt wahają się od 200 do 400zł za m2. Producent chwali sie antypoślizgową nawierzchnią, łatwością montażu oraz możliwością ułożenia na każdym podłożu. Myślę, że najwięcej skorzystają na tym nasi najmłodsi..