Rośliny w domu

Wiosna jest już z name na dobre. Wreszcie. Długo wyczekiwana, rozkwita nie tylko w lasach i ogrodach. Ale także na naszych małych balkonach i w mieszkaniach. Rośliny o tej porze oku nabierają specjalnego znaczenia. Przypominamy sobie o nich i doceniamy ich wkład w tworzeniu „klimatu”. Oto wnętrze, w którym rośliny są ważnym mieszkańcem, a nie uciążliwym dodatkiem, na który nagle trzeba znaleźć przestrzeń. Dom jest wypełniony kwiatami żywymi, ale też ich zdjęciami, grafikami i innymi formami nawiązań. Dom w stylu wiktoriańskim w ten sposób staje się uniwersalny. Bo przecież natura jest bliska nam wszystkim.

Efekt nietuzinkowy. Rośliny dosłownie wylewają się z donic. Jeśli lubicie takie eksperymenty, to nieocenione będą te kwiaty, które są najmniej wymagające. Delikatne storczyki i wszelkie rośliny, które źle znoszą dotyk i częste przestawianie, tu na pewno się nie sprawdzą.

Salon skąpany w słońcu to podstawa sukcesu, jeśli myślimy o postawieniu w nim kilku donic. Roślin nie da się oszukać sztucznym światłem. Tu ich obecność dodatkowo podkreślają zielone elementy.