Projektowanie wnętrz z myślą o dzieciach

Dzieci nas podbiły. Chcemy wiedzieć, jak myślą, o czym marzą, jak widzą świat. Przez to nasze relacje z nimi mogą być lepsze, a i dziecko tkwiące w każdym z nas – szczęśliwsze. Mam dla was coś specjalnego: serię wnętrz zaprojektowanych tylko i wyłącznie z myślą o najmłodszych. Można by to nazwać serią „Co siedzi dziecku w głowie?” Fakt, że dzielimy przestrzeń z dzieckiem wymaga kompromisu. Zwykle stawiamy grubą granicę między tym, co dorosłe, a więc nasze, a dziecięcym, dość infantylnym światem. Tymczasem można przecież tak zaprojektować wnętrze, by uwzględniło te dwie, zupełnie różne wrażliwości. Balansowanie między nimi jest możliwe i naprawdę się opłaca. A oto kilka podpowiedzi, jak to zrobić.

Dla dzieci musimy znaleźć meble i zabawki wykonane z materiałów nie zawierających toksyn. W tej kwestii naprawdę lepiej nie oszczędzać. Te trzy skrzynie, które mogą spełniać wiele funkcji, są wykonane z bezpiecznego materiału.

Bezpieczeństwo jest kluczową sprawą. Duże meble muszą być stabilne i - najlepiej - przytwierdzone do ściany. Dziecko to wulkan energii i trudno mieć do niego o to pretensje. To do rodziców należy zapewnienie mu bezpieczeństwa.