Paryski apartament z surowymi belkami

Nowoczesny apartament w paryskiej dzielnicy Le Marais łączy w sobie współczesną wygodę, czystość wysokiej klasy wyposażenia i urok surowych, drewnianych belek. To one wyznaczają główne osie w mieszkaniu, które poza tym jest uniesione w górę w rankingu „piękno” dzięki niemałej ilości naturalnego światła. Przestronna kuchnia jest w naturalny sposób zintegrowana z doskonale wyposażoną jadalnią. Zmieści się tu cała kolonia zgłodniałych wrażeń i obiadu gości. Z perspektywy kuchni widać też oddzieloną szklanymi drzwiami sypialnię i to naprawdę jest powiew nowości w powtarzalnych projektach. Neutralna paleta kolorystyczna wspierana jest przez silną obecność drewna w różnych wydaniach. Warto w tym wszystkim wyłuskać takie arcyważne szczegóły, jak pieczołowicie dobrane lampy o nietuzinkowej formie. Widać, że nikt nie musiał tu oszczędzać, a projektanci mogli rozwinąć skrzydła.

Mieszkanie jest tak jasne, że aż łatwo przeoczyć, iż znajduje się na poddaszu. Skosy został tu doskonale wykorzystane do poprowadzenia desek. To one nadają apartamentowi wyjątkowego charakteru.

Przy takiej ilości światła i dobrze skomponowanych kolorów nie trzeba wielkich wysiłków w kwestii zdobień. Talerze w odpowiedniej barwie spełniają tę rolę doskonale.