Nowoczesność z rustykalnymi elementami

Kilka dni temu zamieściłam tu dom, który mógłby wyznaczać kanon rustykalnego stylu. Była w nim drewniana balia zamiast wanny, surowe belki podpierające poddasze, białe ściany, mnóstwo glinianych naczyń i ogólny nastrój surowości w wersji udomowionej. Ale przecież ten styl jest lubiany przez wielu z nas niekoniecznie w tak radykalnym wydaniu. Posmak charakterystycznego nastroju czuć również w tym, całkiem nowoczesnym, wnętrzu. I kojarzy się tu przede wszystkim z wygodą i atmosferą zachęcającą do częstych odwiedzin. Mieszkanie jest współczesne, ale nie ma w nim przesadnie nowoczesnych mebli. Relaksująca atmosfera jest zapewniona przez szczyptę urokliwej surowości i prostoty. Jak się okazuje, nie wyklucza ona obecności nowoczesnego wyposażenia mieszkania. Ten apartamencik mieści się w hiszpańskim mieście Santander. Żyje w nim para młodych, dynamicznych podróżników, którzy są też zaprzysięgłymi fanami kuchni. Nie dziwi więc, że przestronne miejsce do gastronomicznych eksperymentów było tu podstawowym wymogiem. Jest miejsce do gotowania i miejsce do spotkań przy pełnych talerzach.

Oto naprawdę duża i wygodna kuchnia. Ważnym zabiegiem było ustawienie wyspy w samym jej centrum i wykorzystanie jej jako dużego, bardzo wygodnego stołu.

Jak widać, jadalnia jest zintegrowana z wygodną kuchnią. Wspaniałe jest połączenie współczesności, elementów rustykalnych, ale także nowoczesnego wydania industrialnych wtrętów.