Projekt i aranżacja mieszkania dla studentów

Mieszkanie dla studentów to dobry sposób na zarobienie konkretnych pieniędzy. Ale ważne, żeby ciągle mieć najemców. To zależy w dużej mierze od sposobu, w jaki urządzimy takie mieszkanie. To znaczy: czy studenci będą chcieli w nim mieszkać. Muszą dzielić przestrzeń z innymi z powodów finansowych, ale to jeszcze nie znaczy, że chętnie wyrzekną się prywatności. Inna sprawa, że choć to wynajmowane M, chcieliby zapewne móc jakoś zaznaczyć swoją osobowość. Mieszkanie studenckie można zaprojektować ciekawie i atrakcyjnie. Choć wydaje się niemożliwe, żeby cztery osoby mogły wygodnie mieszkać w jednym pokoju, to jednak jest to możliwe. Piętrowe łóżka obowiązkowo zasłaniane kotarą. Blat wbudowany w ścianę z 4 krzesłami. Półki i szafki wmontowane pod krzesła lub puszczone na korytarzu, tuż pod sufitem. Lodówka, skoro musi stać tam, gdzie śpimy, niech chociaż będzie nieco inna, niż zwykle. Sufit. Nawet on może pomóc uatrakcyjnić nieco przestrzeń. Mieszkanie powstało w Chinach, a nigdzie na świecie deficyt przestrzeni i nadmiar ludzi nie jest takim problemem. Kto jak kto, oni wiedzą, jak projektować z głową. Tu widać, że to jednocześnie może oznaczać projektowanie atrakcyjnych wnętrz.

Cały obiekt nazywa się Campus Hong Kong. W apartamentowcu powstało 48 takich mieszkań studenckich. Każdy w tym samym rozmiarze.

Przestrzeń jest tu wykorzystana maksymalnie, każdy jej centymetr. Centrum mieszkania stanowi niewątpliwie stół: miejsce pracy, spotkań, jedzenia, rozmów.

Zarazem jest tu prywatność, czyli można uciec od konieczności życia w grupie.