Beton i szkło

Desing odkrył dla siebie surowy beton jakiś czas temu, ale wciąż jest on w modzie. Przykład mam dla was prosto z głowy polskiego architekta, Piotra Furmana. Zaprojektowany przez niego loft jest zdominowany przez zimny beton, ale coś sprawia, że wcale nie odpycha chłodem. I trudno o nim nawet powiedzieć, że jest w stylu industrialnym. To ciekawe, nietuzinkowe miejsce do życia. Beton wyznacza styl, ale zderzony jest ze szklanymi drzwiami, które pokój dzienny i kuchnię oddzielają od bardziej prywatnej sfery – sypialni. Szorstkie ściany są w wielu miejscach ocieplane dodatkami naturalnymi, ocierającymi się o eko. Płótno, len, zgrzebne materiały w neutralnej, pastelowej palecie doskonale i dość zaskakująco spełniają tu tę właśnie rolę. Zupełnie innym światem jest pokój dziecka, w którym architekt nie zdecydował się na beton. Spaja go jednak zresztą mieszkania paleta barwa także tu nawiązująca do dominującej szarości. W smutnej wersji? Bynajmniej. Powiedziałabym raczej, że w wersji pozbawionej zbędnej jaskrawości.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Piotr Furman

Świetnie wyglądają te arcyciekawe szklane bloki w szarej kuchni. Dobrze ożywiają, a nie stanowią jakiegoś kontrastującego elementu.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Piotr Furman

Przez: agnieszka
»
Źródło: Piotr Furman

Przez: agnieszka
»
Źródło: Piotr Furman

Przez: agnieszka
»
Źródło: Piotr Furman

Mieszanka wpływów! Najbardziej eklektycznym miejscem w tym wnętrzu okazuje się łazienka. Miesza staromodną w formie, ale nowoczesną w wykonaniu wannę z pięknie dobranymi kranami i lampami.