Jak urządzić pokój dla chłopców?

Prywatność i odpowiednia ilość miejsca, nawet w niewielkim mieszkaniu – to podstawowe sprawy dla naszych dzieci. Syn czy córka – oboje mają poczucie odrębności, wchodzą w okres dojrzewania i szczególnie teraz potrzebują choćby namiastki prywatności. Wyodrębnienie jej bywa prawdziwym wyzwaniem. Trudność wzrasta, jeśli mamy dwóch synów. I musimy ich pomieścić w jednym pokoju. Co zrobić? Oto kilka pomysłów na pokój dla chłopca.
Najwięcej miejsca zajmują oczywiście łóżka. Jeśli mamy dwa, to problem jest już poważny. Rozwiązaniem może być łóżko rozkładane. Stary dobry tapczan w takich wypadkach wraca do łask. Inny, lubiany przez wiele dzieci pomysł to łóżko piętrowe. Kiedy jeden z synów przeniesie się do innego pokoju, pod piętrem można zaaranżować miejsce na biurko. Ostatecznością jest duże, wspólne łóżko. Marne szansy, żeby dzieci naprawdę je polubiły, ale czasami innego wyjścia nie ma. 
Druga sprawa to wyodrębnienie miejsca do pracy. Chłopcy nie mogą odrabiać lekcji w systemie rotacyjnym, dzieląc się jednym biurkiem. Tu nie ma kompromisów. Biurka muszą być dwa. To ważne także dla ich ocen – dobre wymagają skupienia. Dlatego warto poważnie zastanowić się, czy w bardzo małym pokoju jest na biurka miejsce. Być może jednak znajdziemy dla nich kąt w innych pokojach? Biurko warto odseparować od strefy snu i zabawy. W ten sposób dziecko uczy się podziału na dwie ważne sfery życia, które kiedyś przemienią się w czas pracy i czas życia prywatnego.
 

Przez: admin
»

Przez: admin
»

Przez: admin
»