Jak odświeżyć dom? - 8 sprawdzonych pomysłów

Dziś wracam do wątku przygotowania domu na sprzedaż. Może właśnie o tym myślicie? A może po prostu chodzi wam po głowie jakieś odświeżenie wnętrz? Ono może być niezbędne przed sprzedażą. Ale może też okazać się po prostu dobrym pomysłem na „zafundowanie sobie” samym wnętrza prawie nowego, bez dokonywania skomplikowanych transakcji. Gotowi na nowości? Mam dla was 8 niezawodnych pomysłów.

1. Świece - Po pierwsze ważne są szczegóły. Kiedy ostatnio kupiliście porządny zestaw romantycznych świec? Nic nie zapewni intymnej atmosfery i domowego ciepła tak, jak naturalny blask świec w mroku

2. Poduszki – oto kolejny prosty, a efektowny sposób na zmianę. Nie trzeba wymieniać sofy, żeby mieć ją prawie nową. Poduszki w nowych kolorach i kształtach mogą zdziałać cuda

3. Drewno - czasem ważne jest także odświeżenie powierzchni, które zatraciły pierwotne piękno. Dotyczy to szczególnie frontów z drewna. Jeśli macie takie w łazience, to właśnie tam najszybciej będą potrzebowały odnowienia. Ale efekt może was zaskoczyć.

Nie bójmy się malować frontów, efekt może nas zadziwić.

4. Kolory ścian - ważne jest także spojrzenie na kolory, do których już przywykliśmy. Czy ta bordowa ściana na pewno dobrze pasuje do szarych podłóg? Najlepiej zaprosić architekta. Spojrzy świeżym i chłodnym okiem.

5. Obrazy - a może zafundujemy sobie jakiś mały prezent? Na przykład nowe obrazki nad łóżkiem? Właśnie wpadły mi w oko takie, które doskonale pasują do poduszek!