10 pomysłów na pokój nastolatka

Sami wiecie, że to prawdziwe wyzwanie. Pokój dziecka. Nie tego małego, który urządzamy zupełnie sami. Tak, jak sobie wyobrażamy świat widziany oczami dziecka. Nie musimy go pytać, bo przecież 3-latek nam nie odpowie, że te kolory nie są jego ulubionymi. Ale z nastolatkiem jest już trudniej. Zwykle nie do końca jeszcze wie, czego chce i co lubi, ale zawsze już wie, czego nie lubi i co mu się nie podoba. Trzeba też pamiętać, że w okresie dojrzewania, im dziecko starsze, tym ważniejsze jest dla niego własne królestwo, własny pokój. Namiastka dorosłości. Urządzając to pomieszczenie trzeba zadbać o stworzenie wygodnego miejsca do nauki. Ale zarazem pamiętać, że dziecko ma swój gust, który trzeba szanować i respektować. No i: że w tym pokoju będize nie tylko się uczył, ale także żył, czytał, bawił się, odpoczywał, spotykał za znajomymi.

Słowa kluczowe: pokój nastolatka

Dla nastolatka o silnym charakterze, który w takim zdyscyplinowanym, raczej sterylnym i mało pogodnym wnętrzu będzie się czuł jak ryba w wodzie.
 

Ciekawy kolor, zdecydowanie bardziej dla chłopca, niż dla dziewczyny. A szczególnie w połączeniu z czarno-białym zestawem.

Czerń kojarzy się z męskością, ale nie tylko ona sprawia, że to zdecydowanie pokój chłopaka, a nie dziewczyny. Niewielka ilość ozdób, sprzęt do gry i lekki rozgardiasz wyraźnie podkreślają osobowość lokatora.

Oto rozwiązanie praktyczne i ciekawe zarazem. Zestaw ze sklejki łączy namiastkę sypialni z symbolem regału i funkcją szafy.

Długi blat od ściany do ścinay jest zarazem biurkiem, stolikiem nocnym i szafką pod telewizor.

Bardzo męski pokój z wyraźnymi akcentami, które wskazują, że jego mieszkaniec żyje muzyką.