6 pomysłów na stylowe mieszkanie

Dziś coś naprawdę stylowego w sześciu odsłonach. Szykowne wnętrza, które wymagają kunsztu projektanta, sporych nakładów ze strony mieszkańca. Ale dzięki temu mogą trafiać na okładki magazynów o architekturze i nie wstydzić się żadnego zakamarka. Tu nie ma pomieszczeń „mało reprezentacyjnych”. Oto apartamenty w całości przeznaczone do podziwiania. Każde wnętrze je urządzone w innym stylu. Ale całą szóstkę łączą te elementy: obecność szarości, brązów i barwy ciemnokremowej. Miękkie, nowoczesne i modne meble o niezaprzeczalnym smaku.

Pierwszy projekt to chłodny, dość jasny odcień szarości na pierwszym planie. Widać, jak doskonale łączy się ten kolor z jednym, kluczowym dodatkiem: czerwienią o stonowanym odcieniu. Świetnie wypada w tym zestawieniu także ściana z ciemnej cegły.

Szarość kocha jednak również inne połączenia. Jak widać, żółtawe odloty też mogą wypaść korzystnie. Jest bardziej eko, bliżej natury i znacznie radośniej. Ciekawym pomysłem było pomalowanie cegieł na ten sam, jednolity kolor. Trochę szaleństwa nie zawadzi – widzicie tę psychodeliczną narzutkę?

Kolejny apartament powinien zbierać brawa za konsekwencję. W całym wnętrzu są rozsiane zielone, silnie akcentujące się na tym tle elementy. Wprowadzają urozmaicenie, ale zarazem uspokajają, bo takie działanie ma ta wspaniała barwa. Przepiękne grafiki w jasnej szarości wnoszą szczyptę indywidualizmu.

Kolejny projekt uświadamia, że szarość jest bardzo „łączliwa”. Bo obok powyższych zestawów można też z powodzeniem zdecydować się po rzadki chwyt: brąz w mosiężnym odcieniu. To zaskakujące, ale doskonale wypadło. Zimne, trochę industrialne ściany wyglądają jak pokryte metalową łuską. Płotno i skandynawskie nawiązania ratują przed przechłodzeniem.

W przedostatnim wnętrzu szarość jest niepodzielną królową. Ale chłodu pozbawia ją silna reprezentacja miękkich, wyjątkowo przytulnych sof i puf. To pożądany dodatek przy takiej palecie.

A jeśli nie jesteście przekonani do niebieskiego, to właśnie przy tej okazji możecie bezpowrotnie zmienić zdanie. Nie ma lepszego zestawu, niż wodnisty odcień tego koloru połączony z szarością.