8 kreatywnych pomysłów na sypialnię

Nie wiem jak wy, ale ja zaczynam myślenie o domu od sypialni. To od niej zaczyna się naprawdę własne królestwo. I tak się dzieje, że wiosną i latem szukam nowości. Chcę albo wymienić meble, albo chociaż zadbać o nowe dodatki. Lipiec miesiącem zmian? Jak najbardziej! Zacznijmy od koszuli najbliższej ciału, czyli sypialni właśnie.

Mam dla was I dla samej siebie kilka ożywczych pomysłów. Może wybierzecie coś dla siebie? Od jasnych, minimalistycznych wnętrz pełnych spokoju i opanowania, po bardziej tradycyjne propozycje dla miłośników domowego ciepła.

Pierwsza propozycja zachwyca rozmiarem. Ogromna, przestrzenna sypialnia wymaga sporych starań o to, żeby nie okazała się chłodna i niegościnna. Pieczołowicie dobrane światło, biało-grafitowa paleta i lśniąca podłoga z płytek zostają ułaskawione dodatkami w postaci kwiatów i miękkich tkanin.

Dalej mamy zdecydowanie cieplejszą propozycję. W kolorze lodów waniliowych, skąpana w wiosennej atmosferze, to na pewno najbardziej kobieca z tych koncepcji. Sąsiednie pomieszczenia trzymają zresztą ten fason. Słoneczne promienie i wiklina idealnie współgrają z wybranymi kolorami wiosny.

Dla kontrastu proponuję wnętrze, które kojarzy się z przymiotnikiem „męskie”. Grafit, industrialny chłód, miękkie światło i surowa ściana pokryta oszczędnym rysunkiem są ciekawą propozycją dla tych, którzy lubią intymność i dyskrecję.