Fotografie wnętrz z Europy i świata

Angielka Brittany Ambridge poświęciła się fotografii wnętrz. Jeździ po całej Europie i nie tylko w poszukiwaniu takich, które są warte zachodu. Jest zapraszana i ceniona, dlatego ma dostęp do takich wnętrz, w których wielu z nas chciałoby mieszkać, ale nigdy by tam – bez obiektywu Brittany – nie zajrzało.

Brittany jest jedyną fotografką w magazynie Domino. Jeździ, aranżuje, wynajduje, sama swoje zdjęcia obrabia i dba o każdy szczegół. Praca jest jej pasją, to widać na każdym zdjęciu. Wybrała kilka fotografii, które szczególnie przypadły mi do gustu, a mogą być inspirujące dla każdego, kto szuka jakichś świeżych pomysłów. Przyszła wiosna. Czas na zmiany.

Ostatnio Ambridge zjechała pół Europy i Kalifornię. W jej fotografiach znajduję przede wszystkim upodobanie do dość tradycyjnych wnętrz. Są przytulne, przesiąknięte atmosferą domowego luzu, swobody. Ale Birttany zawsze uwypukla również znaczenie szczegółu: małe grafiki, stare zdjęcia, zwykłe obrazki w ciekawych ramkach dodają pokojom szczyptę niezbędnego indywidualizmu. Sprawiają, że wnętrze jest osobiste, a nie uniwersalne. Jest tu również masa rzeczy wartych skopiowania. Trójkątny regał z doskonale zaprojektowanym rozkładem półek to mój ulubieniec. Ale wielu moich znajomych zwróciło uwagę np. na szafę pokrytą ptasimi ozdobami, dziecięcy pokój z pluszowym „pogłowiem” i wbity w sufit wieszak na patelnie i garnki.

Przez: agnieszka
»

Przez: agnieszka
»

Przez: agnieszka
»

Ciekawe połączenie. Ten odcień niebieskiego jest przypisany stylowi rustykalnemu. Podobne skojarzenia - z wiejską chatką - możemy mieć patrząc na barwne płytki podłogowe. Ale poza tym panuje ład i asceza. Podoba mi się też marmurowe wypełnienie ściany między blatem a dolnymi półkami.

Przez: agnieszka
»

Przez: agnieszka
»

Przez: agnieszka
»

Ten regał to mój ulubieniec. Dzięki skośnym liniom - prawda, że prosty zabieg? - stał się centralnym punktem pokoju. Podział przestrzeni na półkach sprawił, że można je ciekawie wykorzystać.