Mieszkanie w odcieniach niebieskiego

Błękit może wnieść dużo świeżości do domu. Kolor ten uspokaja i pozytywnie wpływa na atmosferę relaksu. Warto więc wnieść troszkę niebieskiego do salonu czy sypialni. Tym bardziej, że wiosna to doskonały czas na zmiany w aranżacji wnętrz.

Słowa kluczowe: ekologiczne tapety, niebieskie aranżacje, aranżacje wnętrz, ściany

Przez: Minka_pl
»

Wiosna nadchodzi wielkimi krokami, dni stają się coraz dłuższe. Wstępuje w nas pozytywna energia, mamy ochotę na zmiany. Teraz spokojnie możemy je wprowadzać w życie i dać się ponieść wyobraźni. Czasami niewielkie metamorfozy wystarczą, by poszczególne pokoje zyskały zupełnie nowego wyrazu.

Przez: Minka_pl
»

Osoby, które lubią bardziej zdecydowane wzory, mogą zdecydować się np. na lazurowy, zwany również “czystym niebieskim”. Taki kolor zastosowany w salonie sprawi, że stanie się on większy i zyska powiew świeżości.

Przez: Minka_pl
»

Równie dobrze w naszych mieszkaniach może sprawić się cyjan, czyli błękit turkusowy lub zielononiebieski grynszpan. Błękit królewski, chociaż nieco bardziej intensywny, spowoduje, że salon czy sypialnia nabiorą koloru nieba.

Przez: Minka_pl
»

Warto wziąć pod uwagę ciemniejsze odcienie niebieskiego. Mowa tutaj o błękicie paryskim, błękicie pruskim, szafirowym, chabrowym i ultramarynie. Pamiętajmy, że tak zdecydowane barwy mogą optycznie pomniejszyć pomieszczenia, więc nie stosujmy ich w małych pokojach. Jeśli chcemy, aby je ozdobiły, użyjmy ich raczej jako akcentów na jednej ze ścian.

Przez: Minka_pl
»

Marka Minka w swojej bogatej ofercie posiada piękne, ekologiczne tapety we wszystkich odcieniach błękitu. W zależności od naszych upodobań możemy ozdobić dom wzorami, przedstawiającymi piękne niebo, łąkę pełną niebieskich maków lub niezapominajek.

Przez: Minka_pl
»

Jeśli nasza łazienka wymaga lekkiego remontu lub po prostu mamy ochotę w niej coś zmienić, nie bójmy się postawić na kolorową tapetę. Odpowiednio dobrane wzory pozwolą np. na optyczne powiększenie tego pomieszczenia.