Lotnicze inspiracje w Tajwanie

Sama geneza tego mieszkania w sercu Tajwanu jest nietuzinkowa. Jego właściciel, inżynier, chce żyć czymś poza pracą. Mieszkanie ma mu przypominać, że w życiu trzeba mieć marzenia i przede wszystkim zawsze przeć do przodu. Ekipa z HAO Design odwołała się więc do tego, co ze swej natury wiąże się z wiecznym szybowaniem w przestworza. Samolot stał się modelem dla wielu ozdób i zakamarków. Ale mieszka tu również kobieta, właścicielka, która życzyła sobie mieszkania ciepłego, wygodnego i jasnego. Jak to połączyć, żeby nikogo nie urazić, a najlepiej – zadowolić obie strony?

Efektem jest mieszanka wnętrza o wyraźnie nordyckim, chłodnym i męskim charakterze złagodzonego odpowiednią ilością ciepłych elementów.

Naturalne światło, duża ilość cegieł i ściana w kolorze nieba zapewniły nastrój wygody i przytulność. Lotnicze inspiracje rozgościły się przede wszystkim w przedpokoju – tam jest ich prawdziwe królestwo, urządzone naprawdę pomysłowo. W stronę łazienki sięga lśniąca metalicznie ściana, industrialne elementy to także półki pomysłowo nasadzone na pomalowane na czerwono rury, metalowe fronty i lada w kuchni. Ale już w sypialni jest czyste ciepło i ład. Zamiast garderoby, zaprojektowano tu mnóstwo zakamarków służących przechowywaniu domowych sprzętów.

Trzy dominujące kolory jednocześnie wyznaczyły trzy osobne, kompletnie inne w stylistyce i wyrazie strefy.