165-metrowy apartament w Moskwie

Czy zdarzyło wam się kiedyś marzyć o połączeniu sypialni z łazienką?  Spałam kiedyś w hotelu, w którym granica między nimi była wyznaczona jedynie przezroczystą szybą. To naprawdę ciekawe doświadczenie. I oto, przeglądają różne projekty od naszych wschodnich sąsiadów, trafiłam na taką właśnie koncepcję zrealizowaną w przepysznym apartamencie w sercu Moskwy.

Młode, zamożne i przebojowe małżeństwo zleciło projektantce pracę nad ich 165-metrowym mieszkaniem. Alexandra Fiedorowna jest uznaną w Rosji i cenioną zagranicą architektką. Specjalizuje się w nowoczesnych wnętrzach minimalistycznych, które lubi wzbogacać współczesną sztuką. Co dla niej jednak charakterystyczne – nigdy nie zapomina o tym, że dom nie ma spełniać ambicji projektanta, tylko być wygodny dla jego mieszkańców.

Także tu Fiedorowna spisała się na medal. Oto apartament, o którym bez wahania powiem, że jest wyrafinowany. Zobaczcie sztuczne kominki, które łudzą nasz wzrok sprawiając, że już czujemy ich ciepło. Ale zarazem w całej przestrzeni mieszkalnej, a więc w sypialni, pokoju dziennym, korytarzu, dominują naturalne materiały. To one odpowiadają za bardzo ciepłą atmosferę, mimo całego luksusu, który ze swej natury lubi obezwładniać.