Kilka pomysłów na biurko w małych mieszkaniach

Wielu z nas musi pracować lub uczyć się w domu. Ale nie każdy ma wystarczająco dużo miejsca, żeby wygodnie usadowić gdzieś biurko. Wygospodarowanie kącika dla pokaźnego stołu z krzesłem i szufladami bywa prawdziwym wyzwaniem. Oto kilka mieszkań, w których to wymagało nie lada pomysłowości, ale na szczęście się udało. Biurko ustawione w sypialni warto jakoś odgrodzić. W końcu to przestrzeń pracy w miejscu zarezerwowanym na odpoczynek. Czasem wystarczy powieszenie zwykłej kotarki. Inna sprawa to wykorzystanie wnęk, w jakie obfitują szczególnie mieszkania typu studio. Być może dopasowanie do nich biurka będzie wymagało zrobienia go na wymiar. Ale to się opłaci, bo w naturalny sposób oddzielamy domowe biuro. Wnęki mają również tę zaletę, że nad biurkiem można doskonale zmieścić kilka półek, na których usadowimy segregatory i książki. Porządek to podstawa! Szczególnie podoba mi się ten projekt, gdzie obok biurka są wmontowane w pionie półki, a z drugiej strony stoi drabina. Jej stopnie zostały wykorzystane jako prowizoryczne wieszaki na ozdoby. Jeśli wnęka jest odpowiednio duża, obok biurka zmieści się nawet mini-leżanka.

 Klasycznym ratunkiem jest także zamontowanie łóżka na wysokości górnej kondygnacji piętrowego. Dodajmy do niego drabinkę i już jest mała sypialnia. A miejsce pod łóżkiem jest wprost idealne, by wstawić tam biurko.

Półki są potrzebne, ale przecież ich obecność nie oznacza, że trzeba je zapchać rzeczami praktycznymi. Ozdoby, ulubione obrazki i zdjęcia doskonale ocieplą przestrzeń. W końcu to nasz dom, a nie praca.