Dom pełen stonowanych, ciepłych kolorów

Oglądam mnóstwo projektów i wiem, jak dobrze wyglądają na zdjęciach. Pomysły architektów są kuszące. Ale rzeczywistość mocno odbiega od ich wizji. Zdecydowana większość prawdziwych domów i mieszkań, jakie znam, trzyma się bezpiecznego schematu. Kiedy była moda na wenge, wszyscy mieli podłogi i blaty wenge. Kiedy na topie były kuchnie na wysoki połysk, pojawiały się wszędzie, zwykle w odcieniach cappuccino, bieli z czernią lub jasnych brązach. Pavel Voytov i jego ludzie w tym wygodnym, jak dla mnie nawet dość luksusowym domu, proponują cieplejsze i ciekawsze poszukiwania. Subtelne dodatki purpury, błękitu i limonkowej barwy wnoszą ożywczego ducha.

Każdy pokój w tym domu jest kompletnie inaczej pomyślany. Odważne, gdzieniegdzie, meble mogą zaskoczyć. Ale mi najbardziej podobają się właśnie nie one. Niekoniecznie dziwny stół na żółtej, skręconej podstawie, kosmiczne łóżka na skrzyniach i supercienkie telewizory. Fajna jest dla mnie obecność drewnianych paneli na ścianach i przede wszystkim fakt, że każdy pokój jest tu inną barwną opowieścią. Szczególnie podobają mi się też obie łazienki z pieczołowicie dobranymi płytkami. Są tak absorbujące, że nie ma tu miejsca na żadne inne dodatki. Na tym tle zaskakuje, ale bardzo pozytywnie, kuchnia. Cieplutkie płyty o pastelowej, żółtej barwie doskonale komponują się z kremowym i drewnianym kompletem. Kuchnia jest czysta, ciepła i bardzo przytulna. Do tak skomponowanych pomieszczeń wystarczy dodać odpowiednie rolety z naturalnych tkanin, w barwach ziemi i pomyśleć o dobrych, solidnych sprzętach. Tutaj nie ma miejsca na liche, banalne umywalki, nieciekawe krzesła i przypadkowe dywany. Konsekwencja to podstawa.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Pavel Voytov

Osobiście "nie kupuję" tego stolika, ale rozumiem, że mieści się w ogólnej koncepcji. Podobają mi się natomiast poduszki z tropikalnymi kolorami i ożywczymi wzorami.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Pavel Voytov

Przez: agnieszka
»
Źródło: Pavel Voytov

Przez: agnieszka
»
Źródło: Pavel Voytov

Z drugiej strony widziany, nasz salon ciekawie miesza barwy ziemi z energetyzującymi, ale na szczęście bardzo niewielkimi dodatkami.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Pavel Voytov

Przez: agnieszka
»
Źródło: Pavel Voytov