Stylowy apartament z otwartymi przestrzeniami

Projektanci Aleksiej Iwanow i Pavel Gerasimov ze studio GEOMETRIUM zakończyli właśnie nowy projekt. Jest to 76 metrowy apartament w Sankt Petersburgu, w Rosji. Głównym wymaganiem klienta było wprowadzenie naturalnych materiałów do wnętrza. W związku z tym projektanci zdecydowali się bazować na trzech elementach: drewnie, marmurze i czarnych dodatkach graficznych. Odpowiednie wkomponowanie ich w przestrzeń miało nadać mieszkaniu dobrego stylu.

Mieszkanie zostało podzielone na dwie strefy: prywatną - do której zaliczamy garderobę i sypialnię, oraz publiczną - z salonem, kuchnią i jadalnią. Pomiędzy strefami umieszczone zostały łazienki, oraz niewielki pokój gościnny. Takie rozwiązanie, jak zapewniają projektanci, okazało się bardzo wygodne dla mieszkańców. Korytarz od salonu oddzielony jest pionowymi listwami przez co we wnętrzu robi się bardziej przytulnie, a przestrzeń nie zostaje domknięta. Szafa w mieszkaniu znajduje się na pograniczu kuchni i przedpokoju. Jadalnia została ozdobiona trzema czarnymi, stożkowymi, lampami, a przy stole znajdzie się miejsce dla 6 osób. W salonie znalazło się miejsce na mały kącik do czytania, który umiejscowiony został w pobliżu okna.

W sypialni projektanci skupili się na pionowych elementach. Zwróćcie uwagę na charakterystyczne drwi, zagłówek od łózka pod sam sufit oraz pionowe lustra. Wszystko zostało tu wyciągnięte do góry. Zabieg ten miał za zadanie optycznie podnieść sufit, zwiększając małą przestrzeń sypialni w pionie. 

Słowa kluczowe: małe, mieszkanie, małe mieszkanie,

Przez: admin
»
Źródło: geometrium

Przez: admin
»
Źródło: geometrium

Przez: admin
»
Źródło: geometrium

Przez: admin
»
Źródło: geometrium

Przez: admin
»
Źródło: geometrium

Przez: admin
»
Źródło: geometrium