Surowe cegły i bielony dąb w mieszkaniu w Warszawie

Szukacie powiewu świeżości w architekturze wnętrz? Proponuję zainteresować się studiem Malina. Już sama strona jest jakby na przekór panującym w tym światku trendom. Zamiast lśniących nowością i luksusem projektów, mamy zdjęcia prac „w toku”, ciągle dokańczanych, jeszcze nie zapiętych na ostatni guzik.

A co w środku? Równie ciekawie i niesztampowo. Za całym studiem stoi jedna osoba – Justyna Hapeta. Jak podkreśla w motto strony, detal to coś więcej, niż detal. Właśnie on tworzy desing. Wybrałam dla Was mieszkanie w Warszawie, urządzone w stylu nowoczesnym z elementami industrialnymi. Zdjęcia dokumentują prawie ukończone wnętrze, ale wciąż jeszcze czekające na ostateczne domknięcie.

Lokatorzy podzielili się między sobą wpływem na poszczególne wnętrza. Stąd zróżnicowanie kolorów. Łazienka i kuchnia różnią się od siebie „płcią”. Kobieta decydowała o kuchni, jest jasna, a mężczyzna wziął odpowiedzialność za ciemną łazienkę. Zadaniem architekta było przełożenie pomysłów laików na język designu i dopracowanie szczegółów. Cegła w salonie i betonowa ściana w jadalni są szczególnie ciekawymi elementami. Jeśli chodzi o inne ekstrawagancje, to warto zwrócić uwagę na użyty w kilku miejscach orzech amerykański i kolory, dość rzadko spotykane, takie jak szarość z czernią, zielenią i pomarańczowym. Mieszkanie jest „zbudowane” na drewnie, betonie i surowej cegle.

Najciekawszym chyba pomieszczeniem jest salon, który przyciąga wzrok cegłami. Jak się okazuje, to cegły z duszą, a na pewno z historią. Otóż pochodzą ze Stoczni Gdańskiej i już samo to decyduje o całkowicie unikatowym charakterze tego wnętrza. Podłoga z bielonego dębu i meble z orzecha amerykańskiego doskonale dopełniają klimat.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Malina Studio

Przez: agnieszka
»
Źródło: Malina Studio

Surowa ściana z odciskami dłoni w betonie? Założę się, że z czymś takim spotykacie się po raz pierwszy. Jak zawsze naturalne drewno łagodzi obyczaje.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Malina Studio

Przez: agnieszka
»
Źródło: Malina Studio

Ceglana ściana dominuje, ale zaraz obok jest równie ciekawie. Ścieralna tablica pozwala puścić wodze fantazji.
 

Przez: agnieszka
»
Źródło: Malina Studio

Doskonałe miejsce na domową bibliotekę. Książki są ukryte we wnęce, więc nie trzeba specjalnie dbać o ład. A pozostają zawsze pod ręką.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Malina Studio