Łazienka od Awer Design

A teraz patrzcie i zazdrośćcie. Dziś mam dla was wielką, naprawdę imponującą łazienkę, która spodoba się bezkompromisowym wyznawcom zasady: tam musi być przede wszystkim ciepło i wygodnie. W tej 26-metrowej łazience miejsca jest pod dostatkiem, a za ciepło odpowiada już sam wystrój.

Zadbała o niego łódzka projektantka Agata Wereszczyńska, właścicielka studia Awer Design. Łazienka powstała dla jednorodzinnego domu zamieszkałego przez małżeństwo w średnim wieku. Ma aż 26 metrów kwadratowych i ciekawy plan: prostokąt o jednej dłuższej ścianie poprowadzonej po łuku. Projektantka konsekwentnie trzymała się wyjściowej koncepcji barw. Łazienka jest utrzymana w czerni, bieli i dodającym szyku srebrze. Punktem wyjścia jest biała, półmatowa ceramika na ścianach i jasnoszara, matowa na podłodze. Razem tworzą świetne tło do wybijającego się metalicznym srebrem mozaiki, mocno dekoracyjnych kafli i obfitego oświetlenia, które gra tu rolę prawie pierwszoplanową. Są więc czarne żyrandole, które nawiązują do tradycyjnych form, są szklane, mocno dekoracyjne kinkiety. Uwagę przyciągają meble, które w całości zostały wykonane na zamówienie. Ściana, która idzie po łuku, została wyprostowana w miejscu, w którym stanęły meble. Pozbawione fazy lustro jest wklejone w poziom kafli.

Do wybranych kolorów idealnie pasuje styl glamour, w którym połysk miesza się ze zdobnością. Z drugiej strony wieszaki, włączniki, dozowniki, uchwyty, gniazda elektryczne, baterie są utrzymane w prostym designie.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Awer Design

Przez: agnieszka
»
Źródło: Awer Design

Przez: agnieszka
»
Źródło: Awer Design

Przez: agnieszka
»
Źródło: Awer Design

Po prawej stronie od wejścia jest kabina prysznicowa i wanna. Strefa prysznicowa jest oddzielona od reszty łazienki szybą umieszczoną na murku przy wannie. Zamiast brodzika jest spadek w posadzce.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Awer Design

Przez: agnieszka
»
Źródło: Awer Design