52 metry w Krakowie

Och-Ach Concept to jednoosobowe biuro projektantki wykształconej na krakowskiej politechnice, ale doświadczenie zdobywającej również zagranicą. Katarzyna Benko określa swój styl jako racjonalne gospodarowanie przestrzenią i projektowanie mające na celu połączenie ergonomii i designu z funkcjonalnością. Nie próbuje sprowadzić nas na manowce przesadnym luksusem lub eksperymentami, które oszałamiająco wyglądają, ale trudno w nich mieszkać.

Zaprojektowane przez nią 52-metrowe mieszkanie, które dziś przedstawiam, jest w Krakowie. Dobry adres zobowiązuje i projektantka świetnie łączy nawiązania do przeszłości z szacunkiem dla współczesnych potrzeb. Mieszkanie łatwo znajdzie dopełnienie w rękach swoich lokatorów. Wydaje się doskonałym punktem wyjścia do nadania mu ostatecznego wyglądu. Przestrzeń została wykorzystana w taki sposób, że nic tu nie narzuca się przesadnie, nie dominuje nad całością. Kuchnia z jadalnią są wręcz ascetyczne, idealnie przyjmą własne dodatki lokatorów. Gustownie dobrane kolory są konsekwentnie powtarzane w całym mieszkaniu. Szarość, grafit i biel dobrze przyjmują dodatki w kolorze modrakowym lub innych wariantach niebieskiego. Ciemna, wręcz mroczna łazienka daje się skutecznie rozjaśnić żółtymi elementami. Swoje zrobią też ręczniki, a może także sztuczne kwiaty. To, czego nie widać, a co jednak może okazać się największą zaletą, to poradzenie sobie z niewielkim metrażem. To mieszkanie ma zaledwie 52 metry, a wygląda na naprawdę wygodne nie tylko dla jednego lokatora.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Och-Ach_Concept

Przez: agnieszka
»
Źródło: Och-Ach_Concept

Niebieskie podkładki, które znajdziecie w Ikea, mogą skutecznie zdobić chłodną kuchnię. Ciekawie wypada dolny rząd szafek w gołębim kolorze.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Och-Ach_Concept

Przez: agnieszka
»
Źródło: Och-Ach_Concept

Przez: agnieszka
»
Źródło: Och-Ach_Concept

Przez: agnieszka
»
Źródło: Och-Ach_Concept

Gustowne lustro często w połączeniu z ascetyczną resztą może zaspokoić gust najbardziej zatwardziałych zwolenników stylu minimal.