Luksus i wyrafinowanie od Lux Design

Lux Design z Toronto swój cel określa bezkompromisowo: chcą projektować wnętrza stanowiące mariaż wyrafinowania i luksusu. Zarówno dla celów prywatnych, jak i komercyjnych. Nie będą to jednak marmury rozpychające się w przestrzeniach godnych autostrady. Lux Design projektują kunsztownie i gustownie.

Dziś mam kolejne pomysły z ich twórczego warsztatu. Różnorodne, ale jednak rozpoznawalne. To wielka sztuka: stworzyć na zamówienia konkretnych ludzi, którzy mają swoje oczekiwania, a mimo to odcisnąć własne piętno. O Lux Design bez wahania powiem, że mają swój styl.

Najpierw luksusowe wybrnięcie z deficytu przestrzeni. Szaro-biały pokój aż prosi, żeby to w nim spędzić godzinkę sjesty. Ciepły, piękny koc skłania do myślenia o długich, jesiennych wieczorach. Spójrzcie na stolik kawowy. Kiedy jest taka potrzeba, można go rozszerzyć do pokaźnych kształtów, a potem złożyć, żeby zdobił i nie zagracał. W tym projekcie znajdziecie też miniaturową ladę wmontowaną w ścianę: jej rozmiar poszedł na kompromis z wygodnymi krzesłami.

Drugi projekt jest naprawdę cool. Pokryta lśniącą czernią żywica szafa jest tak wielofunkcyjna, że znajdzie się w niej również wnęka na świece. Wspaniała narożnikowa sofa skutecznie mości się w na granicy pokoju dziennego i kompletnie różnej od niego kuchni z jadalnią. Imponująca wyspa z połyskliwego, szaro-białego materiału i powściągliwa biel szafek są zderzone z dosłownie odlotowym dodatkiem – drewnianym śmigłem królującym pod sufitem.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Lux Design

Przez: agnieszka
»
Źródło: Lux Design

Przez: agnieszka
»
Źródło: Lux Design

Mniej znaczy więcej. Tu nie ma już miejsca na żadne dodatki. Wspaniała kompozycja mebli i przedmiotów użytkowych z tymi, których jedyną funkcją jest zdobienie.
 

Przez: agnieszka
»
Źródło: Lux Design

Przez: agnieszka
»
Źródło: Lux Design

Przez: agnieszka
»
Źródło: Lux Design

Za takie szczegóły uwielbiam Lux Design. Projektują wnętrza od A do Z, od ścian po poduszki i kolor kwiatów.