Niebiesko-czarne wnętrze apartamentu w Paryżu

Uwielbiam prace Sary Lavoine. Mają wszystko to, co kojarzy nam się z esencją Francji, ze sznytem Paryża, urokiem bohemy i gustem miasta, które do niedawna było stolicą świata. Sara projektuje wnętrza dla paryskich apartamentów, hoteli w hiszpańskich kurortach, ma pomysły na wielkie domy i niewielkie mieszkania. Zawsze stawia na kolor i kunsztowne wykończenia. Jej prace spodobają się każdemu, kto potrzebuje piękna na co dzień i potrafi docenić znaczenie dodatków, które ubarwiają codzienność, która zbyt często bywa szara.

Dziś mam dla was zaprojektowany przez nią apartament w Paryżu. Rzecz całkiem świeża, bo z kwietnia tego roku. Mnie ujmuje szyk w wersji blue. A wam też się spodoba?

Czerń i ciemny niebieski są wszechobecne w pracach Sary i tu widać je jak znak rozpoznawczy. Ale z jaką fantazją można wykorzystywać rzecz, która może równie dobrze być nudna i ograna.

Uwielbiam skośne ściany poddasza, ale wiem, jak piekielnie trudno uczynić je mieszkalnymi. Sara pomogła sobie kolorem: górne partie są konsekwentnie białe, a kolorowe zabawy są niżej, na ścianach, podłodze i pięknych meblach. Miejski szyk miesza się z nowoczesnymi ozdobami. Niezmienna paleta nie nudzi zmiennymi wzorami. Najbardziej podobają mi się pokoje dla dzieci, bo kompletnie zrywają z etykietą wciąż powtarzalnych, bliźniaczo do siebie podobnych przestrzeni. Tak, jakby dzieci nie miały osobowości.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Sarah Lavoine

Przez: agnieszka
»
Źródło: Sarah Lavoine

Przez: agnieszka
»
Źródło: Sarah Lavoine

Lekkie schody i superpomysł z wielokształtnymi lustrami zawieszonymi na ścianie. Świetne, ożywcze połączenie wygody z odjechaną twórczością.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Sarah Lavoine

Nie wszystko musi być niebieskie nawet w tak konsekwetnie zaprojektowanym mieszkaniu. W szaro-białym salonie odpoczniemy dzięki kojącemu ładowi.
 

Przez: agnieszka
»
Źródło: Sarah Lavoine

Przez: agnieszka
»
Źródło: Sarah Lavoine