Nowocześnie i rustykalnie? - tak, da radę!

Rozglądałam się ostatnio za jakąś inspiracją dla domu w stylu rustykalnym. Ale sami wiecie, że nie każdego przekonują miedziane garnki wiszące na ścianie z nieotynkowanych cegieł. Albo: gdzie znaleźć solidną, ale używaną od lat ławę, skąd wytrzasnąć drewniane meble, które wyglądają dobrze, a przy okazji nie zrujnują budżetu? Macie czas spędzać sierpniowe weekendy na pchlich targach, albo objeżdżając okoliczne wioski w poszukiwaniu unikatów? Ja nie mam. Ale natknęłam się na coś pośredniego. Projekty dwojga architektów z Minneapolis, którzy prowadzą biuro Fiddlehead Design zaspokajają w jakimś stopniu tęsknotę za spokojem wsi, ale robi to w sposób dostępny dla mieszkańca miasta. Jest to jakieś rozwiązanie: meble są klasyczne, rustykalne raczej dodatki.

Dla mnie najciekawsze są tu dwa pomieszczenia: łazienka i kuchnia. Ta ostatnia po prostu jest piękna. Ciemne drewno, zero szaleństw, brak potrzeby idealnego dobrania koloru podłogi do frontów szafek. Drobne, prostokątne kafle na ścianie są także ukłonem w stronę domów naszych dziadków. O portrecie krowy w szykownej oprawce dotąd nie myśleliście, prawda?

Z tych kiklu propozycji warto też zwrócićuwagę na dwie łazienki. Jedna kusi ciekawą tapetą: szare, wąskie pnie drzew są co najmniej niebanalne. Kompletnie inną bajką jest ta biała łazienka z drobniutką mozaiką na ścianie, białym marmurem, szafkami w perłowym kolorze. Wiele zależy od dodatków. Tu szyku zadano złotymi lampami.

Przez: agnieszka
»

Przez: agnieszka
»

Przez: agnieszka
»

Przez: agnieszka
»

Przez: agnieszka
»

Strzał w dziesiątkę, jeśli tylko macie dzieci. Lepiej, żeby mazały po tablicy, niż po białej tapecie, prawda?

Przez: agnieszka
»