Apartament w stylu pop art

Rosyjski projektant Dmitriy Schuka oszałamia nas kolorami. Apartament w stylu pop art jest nieprzypadkową zbieraniną barw i motywów. W oczach mieni się wielością wątków, w głowie jednak układa w dość przemyślany i w miar konsekwentny projekt.

W tym projekcie cenny i użyteczny jest też fakt, że projektant miał za zadanie przerobienie starego, mocno niemodnego już domu, przystosowanie go do nowych czasów. Zadanie o tyle utrudnione, że miało się obyć bez burzenia ścian i stawiania nowych. Siła samego designu musiała wystarczyć. I faktycznie, jeśli spojrzeć na te, sporej wielkości pokoje, uderza efekt nowości i świeżości. Czyli Schuka może meldować wykonanie zadania.

Schuka postawił na zagospodarowanie rewirów. Są więc duże przestrzenie wizualnie podzielone na mniejsze. W potężnym salonie mamy stonowaną część wydzieloną na jadalnię i tonącą w różnorakich kolorach i motywach część wypoczynkową. Jednak nawet w skromnej, umiarkowanej jadalni jest coś „odjechanego” – wspaniała, złota lampa wisząca nad stołem. Esencją pop artu jest korytarz z potężnym plakatem typowym dla tego stylu, malinowymi ścianami i białą podłogą z modnej żywicy. Jeśli pójdziemy dalej tym foyer, widać, jak przeplatają się w nim kolejne elementy – sięga się po barokowe ozdoby, by w efekcie osiągnąć zrównoważony eklektyzm. Co zaskakujące, taki „kiczowaty” korytarz prowadzi nas do małej, zupełnie innej w swej wizualnej wymowie pracowni. Wygodna sofa i solidny regał z książkami nie gonią za żadną designerską modą. Tu się siedzi, czyta i myśli. Na wszystko jest miejsce w apartamencie pop art. Warto też zajrzeć do łazienki, która w udany sposób łączy schludny ład z subtelnie dodanym, bardziej szalonym akcentem.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Pop Art

Przez: agnieszka
»
Źródło: Pop Art

Przez: agnieszka
»
Źródło: Pop Art

Przez: agnieszka
»
Źródło: Pop Art

Przez: agnieszka
»
Źródło: Pop Art

Przez: agnieszka
»
Źródło: Pop Art