Niezwykły dom Steve`a za 27.000 zł

Dom za 9 tys. dolarów? Chyba domek dla lalek! A jednak. Niejaki Steve właśnie tyle wydał na miejsce, w którym żyje. I chyba ma się całkiem dobrze. Chętnie byłabym jego gościem, choć niekoniecznie jestem gotowa odkupić tę „posiadłość”. Ale to kolejny przykład na to, że wystawność powoli staje się powodem do wstydu, a nie dumy.

Może w życiu chodzi przede wszystkim o to, żeby… żyć? Steve na pewno kontempluje i smakuje każdą chwilę w swoim. Hm. No właśnie. Jak nazwać miejsce, w którym żyje? Jest czymś między gigantycznym piecem chlebowym, a domem Hobbita. Steve sam go zbudował, z cegieł i drewna. Przedziwna konstrukcja powstała w Tajlandii i kosztowała ponoć zaledwie 9 tys. dolarów z wyposażeniem. Pomysł – trudno wycenić. Wszystko jest tu owalne, zaokrąglone, nie ma żadnych kantów, niebezpiecznych i niewygodnych narożników. Przed domem jest klimatyczna sadzawka z liliami wodnymi. Mały domek ma wielkie okna, urządzony jest z uroczą prostotą i pozwala zmieścić cztery osoby bez większych niewygód. Oczywiście pod warunkiem, że dwie to goście.

Hippisowskie tkaniny, wygodny hamak, mnóstwo kolorowych poduszek, koraliki, rzemyki i inne organiczne dodatki oddają charakter Steve`a i jego dziewczyny. A sama forma domu pozwala czerpać z naturalnego bogactwa, jakim jest przyjazny klimat, długie, ciepłe noce.

Słowa kluczowe: tani dom, mały dom, oryginalny, własnej roboty, diy, zrób to sam, dom z cegły, niezwykły dom, niskobudżetowy, oryginalny, dom hobbita,

Przez: agnieszka
»
Źródło: Steve Dome

Przez: agnieszka
»
Źródło: Steve Dome

Przez: agnieszka
»
Źródło: Steve Dome

Przez: agnieszka
»
Źródło: Steve Dome

To jest dom autentycznego stylu eko. Zamiast wydawać fortunę na drzewo egzotyczne sprowadzane z tropikalnych lasów do Europy, tu widzimy proste rozwiązania. Steve własnoręcznie skonstruował ten czarujący kran i umywalkę.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Steve Dome

Przez: agnieszka
»
Źródło: Steve Dome