Apartament na Targówku

Oto coś dla technokratów. Bez oglą…dania się™ za siebie, projektanci z Dezere przygotowali apartament dla ludzi, którzy twardo obstają przy nowoczesności. Biał‚e fronty o wysokim połysku są… połą…czone z egzotycznym drewnem. Te dwa materiały „budują…” cał‚y apartament. To spójna koncepcja, z której nie wyłamuje się żadne pomieszczenie apartamentu. Dyscyplina jest także w kolorze. Jasny brą…z drewna z falują…cym wzorem sł‚ojów łą…czy się™ w spokojnej harmonii z odcieniem ecru na lś›nią…cych panelach. Dodatkowe akcenty są… skó…pione, ale dzięki temu zyskuje się™ bogactwo efektu. Podoba mi się™ pomysł‚ na postawienie róż w ł‚azience, i to w mieszkaniu, w którym właściwie nie ma roślin. Trzecim przewodnim elementem jest marmur o bardzo ciekawym kolorze. Rzadko spotyka się™ taki upór w stosowaniu danych materiał‚ów, a na przykł‚adzie pracy Dezere widać‡, że jednak może się™ opł‚acać‡. Ten sam marmur, który urozmaica białą… kuchnię, peł‚ni też ważną… rolę™ w pokoju dziennym, gdzie zajmuje cał‚y pas na ścianie.

Twórca Dezere, Magda Knappe, jest warszawską… architektką. Jak sama pisze na stronie, stawia na nieszablonowe pomysł‚y i nowoczesny design. Granit, trawertyn, marmur – chętnie po nie się™ga. I faktycznie, kamień ś›wietnie wpisuje się w styl współczesnych mieszkańców metropolii. W projektach Dezere przeważają… apartamenty, domy i mieszkania w Warszawie i okolicach. Widać‡, że są… realizowane na zamówienie wymagającego klienta, który nie musi liczyć‡ każdego grosza, liczy natomiast na spójny i przekonujący efekt. Projekty Knappe dowodzą także, ile elegancji wnosi w nasze wnętrza ł‚ad i oszczę™dność form oraz kolorów. Szykowny minimalizm oznacza rezygnację™ z krzykliwości na rzecz wyważonych kombinacji stał‚ego zestawu kolorów. Nie jest to oferta dla artystycznych, niespokojnych dusz, które potrzebują… impulsów do stał‚ego tworzenia. Ale klasa ś›rednia, która zaspokoi już część‡ ambicji, na pewno polubi te wnę™trza.

Przez: agnieszka
»
Źródło: dezere

Niewielki, narożnikowy aneks kuchenny. Za mało? A czegóż więcej trzeba? Tuż obok ciekawy, biały zestaw stół+krzesła o modernistycznej formie.

Przez: agnieszka
»
Źródło: dezere

Przez: agnieszka
»
Źródło: dezere

Przez: agnieszka
»
Źródło: dezere

Macie ochotę na kominek, ale przeraża was sprzątanie i zadymione ściany? Może zdecydujecie się na... sztuczne płomienie?

Przez: agnieszka
»
Źródło: dezere

Przez: agnieszka
»
Źródło: dezere

Schludne zestawienie kolorystyczne i ciekawie wkomponowana kuchnia.