70m2 w Łodzi by Chorążak Studio

Rodzinne studio projektowe – tak przedstawia siebie działająca od 19lat łódzka pracownia Chorążak Studio. Zajmują się zarówno projektowaniem, jak i nadzorem nad realizacją koncepcji wnętrz. Wykształcenie właścicieli: wydział grafiki użytkowej i sztuk wizualnych łódzkiej ASP gwarantuje szerokie spojrzenie na zlecane zadania. Projektowali mieszkania i apartamenty w Łodzi, Warszawie i innych miastach. Mają na koncie także wnętrza użytkowe, jak na przykład hotelową recepcję lub siedzibę biura podróży.

Projekt, który dla was wybrałam, to 70-metrowe mieszkanie w Łodzi. Właściciel kupił je na rynku pierwotnym, architekci mieli więc pełne pole do popisu – surowe ściany czekały na wykończenie. Zarazem jednak mieszkańcy są ludźmi dobrze zorientowanymi w architekturze i designie, zadaniem architektów było więc przede wszystkim wsłuchiwanie się w ich oczekiwania i przełożenie ich na język konkretnych, możliwych do zrealizowania projektów. Ponoć kilka lat po zakończeniu projektu doceniają wiele rozwiązań, a to – niewątpliwie – najlepsza rekomendacja dla każdego studia architektonicznego.

To mieszkanko poprawiło mi humor. Bezpardonowe, pełne energii, lekkie i naturalne, zdaje się być wygodne i przyjazne. Moim ulubionym zakątkiem jest kuchnia. Wspaniale sprawdził się rzadko używany kolor niebieski. W połączeniu z płytkiami firmy Peronda (seria Letters) daje wspaniały efekt. To mieszkanie uderza siłą oszczędności. Białe tło akcentuje zdecydowane kolory, które pojawiają się w wielu miejscach. Świetne jest połączenie grafitu z żółtym w łazience, oraz delikatnych szarości z barwnym dywanem w salonie. Jest tu też mnóstwo pomysłowo zaaranżowanych szafek i wnęk, które ukrywają przed oczami chaos gromadzonych przedmiotów.