Industrialny Gocław

Miesiąc temu pokazywałam wam kolorowe i nowoczesne mieszkanie na Zielonym Żoliborzu z pracowni Premiere Design. Dziś wracamy do naszych architektów – tym razem za sprawą tego mieszkania w Gocławiu.

Najciekawsza jest w nim konsekwencja – całe zostało zaprojektowane w jednym stylu i nic nie wyłamuje się z tej narzuconej, ale jakże korzystnie wypadającej dyscypliny. Próżno też szukać tu seryjnie produkowanej zabudowy. Meble zostały wykonane na wymiar i na konkretne zamówienie. Są więc stworzone z myślą o tym konkretnym mieszkaniu i jego lokatorach.

Kolorystyka opiera się na mieszance bieli, czerni i jasnego brązu. W kuchni widać, jak doskonale żongluje się tymi barwami: kremowe szafki wzbogaca drewniany panel ścienny i identyczny blat. Geometryczne kanty współgrają z ciekawie zaprojektowanym systemem wnęk i zagłębień w suficie i ścianach. Potężne, czarne kafle są tu znacznie lepszym dodatkiem, niż byłyby jakiekolwiek mniejsze płytki. W tej całości swoje miejsce mają jednak elementy, które w ramach narzuconego stylu, udanie urozmaicają. W przedpokoju zaskoczy nas biała, pikowana ściana, w salonie nowoczesne obrazy, a w łazienkach czarno białe plakaty.