Otwarta garderoba

Zawsze marzyłam o osobnej garderobie. Wyobraźcie sobie pokój z miękkim dywanem, wielkimi lustrami, z trzema ścianami zabudowanymi wieszakami. Ubrania i buty w idealnym porządku. Koniec z poranną nerwówką, kiedy okazuje się, że koszula jest zmięta, a bluzka gdzieś się zapodziała. Wszystko w idealnym porządku. Obok deska do prasowania i żelazko.

Cóż, to ciągle jedynie marzenie. Małe, ale jest. Otwarta garderoba - spójrzcie na opcję B. Podpatrzyłam kilka takich rozwiązań. I, co ciekawe, takie garderoby wyglądają dobrze i, co najważniejsze, spełniają swoją rolę. Można je umieścić niemal wszędzie. Zwykle oczywiście robi się to w sypialni, bo zwykle tam mamy ubrania i lustro. Ale udowodnię wam za chwilę, że otwarta garderoba dobrze wypadnie nawet w salonie. Warunek to oczywiście porządek. Czy jesteśmy na tyle zdyscyplinowani, żeby o niego zadbać? A może mamy tak pedantyczną naturę, że nasze swetry, koszule i marynarki są posegregowane według kolorów?

W ekstremalnym przypadku wieszaki z ciuchami mogą ozdobić nawet salon. Jeden ze znalezionych przeze mnie przykładów to bardzo artystyczny pokój. Garderobą są wieszaki postawione na środku pokoju. Z resztą wyposażenia łączy je siermiężne drewno. Podwieszone pod sufitem półki pozwalają umieścić tam wielkie poduchy, a całość dopełniają ciekawie rozplanowane lampy. Wieszaki w sypialni można postawić za łóżkiem. Nie będą wtedy mąciły nam spokoju, kiedy chcemy się zrelaksować. Warto jednak pomyśleć nad wydzieleniem na jej potrzeby całej ściany. Obok wieszaków, możemy tam przecież zaplanować wnęki, półki, lustro i porządny stolik z blatem, który stanie się idealnym miejscem do codziennego makijażu. Malowanie się przy dziennym świetle jest przecież znacznie lepsze, niż robienie tego w ślepej łazience.

Jeśli nie mamy zaufania do własnej natury i wiemy, że prędzej czy później w garderobie będzie bałagan, możemy w bardzo prosty sposób oddzielić ją od pokoju. Wystarczy lekka zasłonka. Zasunięcie jej odgradza najbardziej intymną stronę naszej osobowości.

Słowa kluczowe: garderoba

Lekka, półprzezroczysta zasłonka idealnie oddzieil naszą sypialnię od ubrań.

Jak projektować, to na całego. Oto otwarta, ale kompletna garderoba.

W małej sypialni taki pomysł może okazać się zbawienny.

Oto ciekawy sposób na przechowywanie biżuterii. Koniec z wiecznie splątanymi naszyjnikami.