Architekci z MAKE szanują przeszłość

Dziś udany przykład rewitalizacji. Parterowy bungalow stanął w Kalifornii w latach pięćdziesiątych. Jego renowację wzięła na warsztat usadowiona w Melbourne pracownia MAKE. Efekt to takie odnowienie, które rozpina most między przeszłością, a teraźniejszością.

Sami architekci deklarują: "Zamiast totalnie zrywać z przeszłością wnętrz, postanowiliśmy potraktować ją z szacunkiem i rozwagą tak, by była ciągle obecna". W ten sposób pojmowana renowacja jest po prostu kolejną warstwą, fazą w życiu domu.

Jest wiele rzeczy, które mogą tu zachwycić, między innymi twórcze wykorzystanie narożników do usadowienia w nich szafek o nietypowym kształcie. Także kolory, które w pastelowych odcieniach mieszają bladą cegłę z jasną zielenią i bielą. Misz masz w warstwie materiałów zdaje się być bałaganem, a kończy się jednak na wstrzemięźliwym dozowaniu wrażeń.

W wyposażeniu uderza prostota. Zwykła ława i stół, rozlokowane oszczędnie meble nie apeują nachalnie do naszego gustu.

Lustro na ścianie to dobry pomysł, bo optycznie powiększa tą już dość wąską łazienkę. Mamy tutaj ciekawe połączenie tradycji stylu miejskiego z nowoczesnymi materiałami.