Odwiedzamy 5 apartamentów

Dziś aż pięć propozycji na apartamenty, do których jak rzadko, pasuje przymiotnik "wypasione". Szykowna wersja luksusu zachwyci znawców, a laikom nie pozostawi wątpliwości, że to świetnie skrojone wnętrza.

Jedne są zbudowane na modnym kontraście kolorystycznym, inne na lśniącej harmonii. W każdym na pierwszy plan przebija się jednolity kolor, który w ten sposób buduje przestrzeń na dużym planie.

Pierwszy projekt to dynamiczne sąsiedztwo soczystego drewna, które panelami wypełnia podłogę i ściany z nieskazitelną bielą. Modna kompozycja jest dziś odczytywana na tysiąc różnych sposobów, ale widać, że ciągle jeszcze może być świeża i inspirująca. W tym zestawieniu dość zaskakujący jest włochaty, puszysty dywan w grafitowym kolorze. Warto zwrócić uwagę na ozdobne, wielkie lampy o śmiałych kształtach.

Drugi projekt to propozycja z Anglii. Szelszcząca sofa zaprojektowana przez Włocha Antonio Citterio jest tu tak samo ważna, jak wspaniałe sufitowe i stojące lampy z luksusowej serii Giovanni Sforza Home. Jak widać - Włosi narzucają trendy w całej Europie. I nie tylko.

A co powiecie na osobliwą, "ptasią" ramę lustra w pokoju dziennym? Taką znajdziecie w kolejnym projekcie. Na białej ścianie włochate ozdoby mimo wszystko rzucają się w oczy i karzą ocenić efekt. Równie silnie działa lśniąca, głęboka czerń sekretarzyka. Barokowy eklektyzm w najlepszym wydaniu.

Kolejne propozycje zwracają uwagę formą. Przestrzenne półpiętro wieńczy lekkie, kręte schody. Z tej perspektywy innego wyglądu nabiera harmonia nieskazitelnych drewniancyh paneli budujących meble. A co sądzicie i szklanych bombkach tworzących puchnącą pod sufitem lampę?

Przez: kasiool
»