Kocie królestwo

Uwaga kociarze! Tylko wy wiecie, ile poświęceń wymaga dzielenie mieszkanie z czworonogiem. Jeśli mówimy o psie, pół biedy. Dobrze wychowany, nie będzie przecież skakał po szafkach. Kota jednak człowiek nie wychowa. To raczej on wychowuje nas.

Znaleźliśmy bardzo ciekawie zaprojektowane mieszkanie - z myślą o kocie właśnie. Maksymalnie otwarta przestrzeń, niska zabudowa i takie rozmieszczenie mebli, aby zwierzę mogło swobodnie się poruszać, jednocześnie nie niszcząc naszego dobytku: łatwo pomarzyć, gorzej wykonać. Zobaczmy, czy realizacja jest udana.

Mieszkanie koi nas i zwierzę swoją spokojną paletą kolorystyczną. Popielata sofa i w takim kolorze utrzymana podłoga są oznaką uodpornienia na szybko zmieniające się mody. Takie barwy gwarantują, że mieszkanie długo będzie wyglądało dobrze. W przeciwieństwie do zdecydowanych i krzykliwych kolorów, dość rzadko potrzebują odmiany.

Niewielki metraż ratuje zintegrowanie pomieszczeń. Jadalnia złączona z pokojem dziennym spodoba się też, uwielbiającemu wolność, kotu. W salonie najciekawszym miejscem jest pomysłowo zabudowana ściana. Otwarte półki z pokaźną kolekcją płyt kompaktowych są solidnie umocowane. Zwierzak raczej nie odmówi sobie wskakiwania na półki, dobrze więc, by zniosły jego obecność. Warto też odnotować, jak wspaniale urozmaica wygląd pokoju tak prosty chwyt, jak załamanie prostej linii półek.

Koronnym argumentem przemawiającym za tym, że honorowym obywatelem jest tu pan/pani kot, jest imponujący, drewniany drapak. Wbudowany w półki, pozwala kotu na długie i urozmaicone zabawy. Co najciekawsze, półki tworzą zintegrowaną konstrukcję z niską komodą i z drewnianym drapakiem właśnie.

Osobnym miejscem jest ścienna galeria. Na bielonych cegłach czarno-białe fotografie świetnie wypadają dzięki swoim skromnym ramkom. Intymnie oświetlona kuchnia z jadalnią wprowadzają niezwykły nastrój. Zwróćcie uwagę na proste, masywne lampy oświetlające stół.

Sypialnia wydaje się tu jedynym miejsce podporządkowanym tylko potrzebom człowieka. Choć i tu znajdziemy ulubioną maskotkę kota.