A gdzie jest Twoje łóżko?

Mieszkańcy tych wnętrz ratują się przed deficytem metrażu. Sprytne ukrycie łóżka okazało się wybawieniem, a w jednym przypadku - odzyskaniem smaku dzieciństwa.

Oto pięć propozycji, jak zaaranżować miejsce do spania w niewielkim mieszkaniu. Tu żyje cała rodzina, dlatego kompromisy są spore. Ale efekt nie wzbudza w nas bolesnego współczucia. Najlepiej obejrzeć wszystkie po kolei.

Słowa kluczowe: łóżko, łóżka

Przez: agnieszka
»
Źródło: Dwell

Założę się, że takiego łóżka jeszcze nie widzieliście. Zwisa z sufitu, czyli maksymalnie oszczędza przestrzeń. Propozycja dla ludzi, którzy śpią spokojnie.

Królewskie łóżko tam, gdzie nie bardzo jest na nie miejsce. Jak widać, to możliwe, pod warunkiem, że znajdziemy takie staromodne, a jednak wracające do łask rozwiązania. Łóżko chowane w szafie jest naprawdę tylko nasze.

Przez: agnieszka
»

Ten egzemplarz również jest ukryty, ale to nie on wysuwa się z szafy, tylko my wchodzimy do niej. Motyle, ukrycie sekret - przypomnicie sobie, jak bardzo lubliście takie zakamarki w dzieciństwie. Sądzicie, że już z tego wyrośliście?

Przez: agnieszka
»
Źródło: gosplan.

A może macie problem z miejscem dla gości? Taki materac na co dzień schowany w skrzyni jest świetnym ratunkiem.

Przez: agnieszka
»
Źródło: jjlocations

I wreszcie propozycja najmniej oszczędna, a zarazem bardzo efektowna. Wspaniały londyński apartament tylko zyskał na wyizolowaniu łóżka. Jest ono zarazem wyeksponowane. Podwiedzone pod sufitowym oknem, pozwala rozkoszować się soczystym światłem poranka.