Dom nad amsterdamskim kanałem

Amsterdam jest pięknym miastem o bardzo specyficznym uroku. Wilgoć, niewielka ilość światła, wąskie ulice, gęsto usiane, charakterystyczne kamienice łączą współczesną stolicę Holandii z jej świetną przeszłością. Ale żyjemy przecież w czasie teraźniejszm. I do niego trzeba dostosować przeszłość - bez burzenia starej zabudowy. Canal House HG jest przykładem na to, jak Holendrzy wieszają mosty między przeszłością a teraźniejszością. 100-metrowy dom w starej kamienicy, w historycznej części Amsterdamu, ma oczywiście widok na kanał - najpiękniejszy, XVII-wieczny. Przeszłość jest tu jak muszla, skorupa, wewnątrz której czai się nowoczesny świat. Co nas czeka w środku? Doskonałość i szyk. Olśniewa kuchnia z wyjątkowo rzadko spotykanym połączeniem czerni z drewnem. Zazdrość budzi regał. Ma imponująco dużo miejsca na książki, a przy tym jest lekki i ciekawy, zaopatrzony we własne schody. Kręte schody pojawiają się nagle w kontekście dość minimalistycznego pokoju, w którym ład podkreśla naturalne światło. Holendrzy nauczyli się cenić świało. W każdym jego przejawie. Dlatego wszędzie, gdzie to tylko możliwe, w Canal House to słońce jest zapraszane do środka. Duże okna, tam, gdzie to możliwe - rezygnacja z ciemnej zabudowy, np. przy schodach. Szczególnie widać to w usytuowanej na górnej kondygnacji sypialni. Jej naturalnym skarbem, jak całego domu, są zabytkowe okna z charakterystycznymi ramamia.

Słowa kluczowe: eleganckie, drewno

Przez: agnieszka
»
Źródło: Canal House

Uwielbiam brąz wpadający w intensywny pomarańcz. Nie przypuszczałam, że tak świetnie będzie on się komponował z innym brązem - czekoladowym i ciemnym. Efekt przerósł moje oczekiwania..

Przez: agnieszka
»
Źródło: Canal House

Gdy spojrzymy na wnętrze od tej strony mamy wspaniały powiew klasyki i jasnych barw, zupełnie różny od wcześniejszej aranżacji.. Jak widać stojąca lampa nad stołem w jadalni daje świetny efekt. 

Przez: agnieszka
»
Źródło: Canal House

Przez: agnieszka
»
Źródło: Canal House

Kto nie marzy o wysokim wnętrzu. Daje ono wspaniałe pole do popisu jeśli chodzi o aranżacyjne możliwości. To niewątpliwie jeden z ciekawszych przykładów. Właściciele zamiast drabiny mogą po schodach wejść na regał!

Przez: agnieszka
»
Źródło: Canal House

Przez: agnieszka
»
Źródło: Canal House

Fantazyjne wnętrze skojarzyło mi się z labiryntem. Podoba mi się w nim to, że chętnie zajrzałabym w każdy kąt, bo wydają się mnie do siebie zapraszać...