Rustykalne Urządzanie Wnętrz

Styl Rustykalny w domu

 Rustykalny znaczy prosty, swojski. Urządzony w tym stylu dom jest królestwem drewna. Przywodzi na myśl przyjemne skojarzenia z wakacjami w górskim kurorcie lub na wsi. Styl rustykalny jest też wyjątkowo przytulny, w dużej mierze dzięki temu, że pełnymi garściami czerpie z natury. Mieszkańcy takich wnętrz czują więc na każdym kroku uspokajające tchnienie przyrody. Oto kilka podpowiedzi, jak osiągnąć cel.

Salon Rustykalny

Rustykalny Salon to połączenie nagiego drewna, kamienia, wygody oraz najlepiej przestrzeni. Tutaj stawiamy na komfort i bliskość natururze.

salon w styku rustykalnym kominek kamienny


Drewnianą podłogę, najlepiej o nieco niedbałym, surowym wyglądzie, możemy urozmaicić kilkoma miejscami wyłożonymi granitem.
Jeśli chodzi o ściany, najlepiej oczywiście, jeśli mieszkamy w domu z drewnianych bali. Co zrobić, jeśli nasze ściany są z tradycyjnej cegły? Wystarczy wygipsować ściany i obłożyć je kamieniem, lub po prostu pomalować na ciepły, kremowy kolor.

Nasza sofa i fotele to meble przede wszystkim wygodne i tradycyjne. Często spotkamy w rustykalnych salonach zestaw wypoczynkowy ze skóry, ale równie dobrze możemy poszukać naturalnej, jasnej tapicerki. Zestaw ma być wizualnie na tyle wygodny, by aż prosił się o to, by na nim odpocząć.

Oświetlenie rustykalnego salonu

Ciepło salonowego drewna (chociażby podłogowych desek), warto dodatkowo podkreślić dyskretnym światłem. Zamiast zalewać pokój jedynie ostrym górnym oświetleniem, bawimy się subtelną grą lampek punktowych. Nowoczesne halogeny są tu wykluczone. Lampy w materiałowych kloszach natomiast - jak najbardziej wskazane.