Święta nadchodzą, a dom nieposprzątany! Co robić?

Pojutrze sobota. Z czym wam się kojarzy? Z wolnym? Wolne żarty! Ręka do góry, kto półtora tygodnia przed świętami ma czas na wyłożenie kopytek do góry. Prozaiczna prawda jest taka, że pojutrze większość z nas rzuci się w szał przedświątecznego sprzątania. Tak samo jak przed święta, w wir sprzątania wpędzają nas też goście. 

Mam dla wszystkich zmęczonych tą syzyfową pracą kilka prostych porad. To efektowne i efektywne sposoby na sprzątanie połączone z malutkim oszustwem. Jak sprawić, by wasze mieszkanie wyglądało na czystsze? Da się to zrobić!

1. Toaleta, blat i telewizor - to trzeba czyścić. Tak tak, płaskie powierzchnie, które decydują o efekcie. A, szczególnie w przypadku dwóch ostatnich, często o nich zapominamy. Są trochę jak paznkocie. Zaniedbane, potrafią zrujnować cały efekt. Na telewizorze osiada kurz, blaty są często pokryte odciskami palców. A toaleta? Sami wiecie.

2. Drobne, ale uciążliwe, bo ciągle wałęsające się po pokoju przedmioty upchnijcie w kosz. Najlepiej mieć taki jeden zawsze pod ręką w każdym pomieszczeniu. Chętnie "połknie" on wszystko, co wymyka się naszym porządkowym zabiegom. A następnie wyniesiemy to wszystko za jednym zamachem.

3. Macie psa lub kota? To smutna, ale prawdziwa maksyma: przeklęte kłaki są wszędzie. Więc zainwestujcie w mocny odkurzacz i... do dzieła. Odkurzanie raz w tygodniu to minimum. Różnicę naprawdę widać.

4. Naczynia włóżcie do... pieca. Tak, to lepsze niż przechowywanie ich w zlewozmywaku. Będą ukryte przed krytyczym wzrokiem, a jednak gotowe, żeby po nie sięgnąć i przełożyć do zmywarki. Kiedy tylko nabierzemy na to ochoty.

5. Wścieknij się na pięć minut każdego dnia. W domu. Energię wyłądujesz sprzątając. Zapewniam: to skuteczne.