Magia Skandynawii tkwi w szczegółach

Mieszkanie pani Aleksandry nie zajmuje dużej przestrzeni, jednak robi na odwiedzających niesamowite wrażenie. Jeżeli ktoś kiedykolwiek miał okazję odwiedzić kraje Półwyspu Skandynawskiego, to w tym miejscu znów poczuje powiew Północy. W mieszkaniu królują jasne barwy tła - szare deski na podłodze, naturalne materiały, neutralne kolory ścian, a to wszystko w połączeniu z niesamowitą gamą barwnych dodatków. Widać też doskonałe połączenie nowoczesności ze starociami. Pozorne przeciwieństwa doskonale ze sobą współgrają, tworząc niepowtarzalny nastrój.

poduszki poduchy w skandynawskim stylu

Na kanapach i fotelach leżą oryginalne patchworkowe narzuty i poduszki z pomysłowymi aplikacjami.

donice skandynawskie kwiaty

Duże okna bez zasłon są ozdobione cynkowymi doniczkami i lampionami, naszą szczególną uwagę zwraca ten w kształcie latarni morskiej.

latarnia morska ozdoba domowa

W kuchni widzimy, że gospodyni dba o każdy detal, szafki i półki kuchenne wypełnione są kolorową ceramiką. Dominują barwy natury – mięta, lawenda i turkus. We flakonach stoją świeże kwiaty i w sumie nie wiadomo, czy są one dopełnieniem wazoników czy na odwrót.

herbata skandynawska

Pijemy kawę latte i herbatę w kubeczkach duńskiej firmy Rice – ulubionej firmy mojej rozmówczyni. Pani Aleksandra z błyskiem w oku opowiada o swojej fascynacji i przygodzie ze Skandynawią, wizytach u przyjaciół w Danii i Finlandii. O swojej pracy za granicą, kursach designu i londyńskich targach wzorniczych. Teraz, po powrocie do kraju chce podzielić się swoimi pomysłami i inspiracjami – założyła stronę internetową i sklep scandihome.pl , gdzie można podpatrzeć kilka pomysłów, a także nabyć wspaniałe dodatki rodem ze Skandynawii.

Tekst: Marta Fonrobert,   Zdjęcia: www.scandihome.pl

logo scandi home

Przez: jodator
»