Dom według zasad Feng Shui

Dom według zasad feng shui

Harmonia między człowiekiem a naturą, spokój i równowaga – te niezastąpione wartości wnosi w nasze otoczenie filozofia feng shui. Ład w cudowny sposób pozwoli nam prowadzić lepsze życie, czuć się dobrze każdego dnia.

Podstawowym celem filozofii feng shui jest zatrzymanie pozytywnej energii wewnątrz domu. Odczuwalna radość i harmonia to emocje, którymi napełniają nas wnętrza zgodne z wytycznymi feng shui.Wbrew pozorom, feng shui wcale nie oznacza, że musimy urządzać dom w stylu zen. Chodzi raczej o to, aby nasze wnętrza wspomagały naturalną dla nas aktywność, rytm życia. Dlatego filozofia ta daje nam wytyczne i klucze dotyczące rozwiązań przestrzennych i kolorystycznych. Jednocześnie jednak dopasowuje się do indywidualnych rozwiązań.

Dwie podstawowe zasady feng shui, od których zaczynamy myślenie o zastosowaniu tej filozofii, to ład i dobra przestrzeń. Oznacza to, że w naszym domu ma panować porządek, potrzebujemy w nim jak najwięcej naturalnego światła i dobrego powietrza, czyli jak największej, niczym nie zagraconej przestrzeni. Specjaliści od feng shui umieją przewidzieć psychologiczne działanie kolorów, których użyjemy w domu. Ale nie tylko. Ważne jest także usytuowanie poszczególnych pomieszczeń. Nie chodzi o niewiarygodne praktyki przypominające czarną magię. Wręcz przeciwnie. Dobrze dobrane przestrzenie miejsca, w których po prostu działa pozytywny aspekt energetyczny.

O tym, że w istocie przestrzeń może mieć różne, zarówno pozytywne, jak i negatywne aspekty, wie każdy. Właśnie ta nie wyrażona, trudna do nazwania właściwość sprawia, że w niektórych, nawet pięknie urządzonych miejscach, czujemy się źle. W innych natomiast, doskonale. Dlatego tak ważne jest określenie przeznaczenia pomieszczeń. Z innej strony domu powinna być lokowana kuchnia, gdzie indziej łazienka.