Schody nie byle jakie

Wiszą w powietrzu, wiją się w nieskończoność, karzą przysiąść z wrażenia, albo kuszą kolorem. Schody odgrywają niepoślednią rolę w urządzaniu domu. Wybieram te, które są dalekie od sztampy. Zaskakują, ale zarazem są po prostu praktyczne. Ich cena - o to nie pytajcie. To zupełnie osobna kwestia. Ale czego się nie robi dla efektu!

Przez: admin
»

Zawieszone w przestrzeni, nawet na chwilę nie dotykają podłogi. Przepiękne, drewniane schody, które łączą solidny urok drewna ze współczesną formą. Zamiast balustrady mamy niespotykaną, szklaną barierę. Zapewnia bezpieczeństwo, a wygląda niezwykle.

Przez: admin
»

Z kamienia? Wygląda na to, że właśnie z niego zrobiono te stopnie. Asceza, minimalizm. Co jeszcze przychodzi wam na myśl? Chłód? Ależ proszę, nie! Mają piękny, czekoladowy kolor i idealnie rozszerzają to klaustrofobicznie wąskie wejście.

Przez: admin
»

Schody nie muszą się kończyć stopniem. Tu o ich istnieniu przypomina szklana konstrukcja. Chroni przed wpadnięciem w dziurę. Dzięki tej ascezie mamy niezakłócony minimalizm wnętrza.

Przez: admin
»

Celowo tak skomplikowali sprawę? Wystarczyłyby 4 zwykłe stopnie. Ale mamy zakręcane schody z wygodnymi, szerokimi podestami. I kutą balustradą, która zdobi ten pusty kącik.

Przez: admin
»

Wchodząc po nich, czułabym się jak w katedrze w Walencji. Zawrót głowy gwarantowany. Ale w głowie kręci się na sam widok. Te schody naprawdę nie są skromne. I mówią sporo o mieszkańcach. Którzy lubią odważny przepych i nietuzinkowe ozdoby.

Przez: admin
»

Zawsze warto robić wszystko, by było nam po prostu przyjemniej. W domu sprowadza się to do zapewnienia przytulnej atmosfery. Mięciutki chodnik spływający po schodach aż prosi, by zdjąć buty i biec po nim boso.