Małe mieszkanie w bloku i pomysły na jego aranżację

Odkąd zamieszkałam z mężem w bloku, a było to już ładne 9 lat temu cały czas czułam się przytłoczona. Mieszkamy na 64m2 z dwójką dzieci. Niedługo zabieram się za remont mieszkania, prawdopodobnie zanim przeprowadzimy się do wymarzonego domku minie kolejnych 10 lat, więc kosztem urlopu będę zmieniać mój "codzienny świat". Ostatnio natknęłam się w gazecie na artykuł o wnętrzach minimalistycznych. Opisywana w nim sypialnia była zabójczo podobna do mojej. Wielkość i kolory, nawet meble były w jasnym drewnie. Różnica była taka, że tamta sypialnia wyglądała na ogromną, a moja na ciasną i mała! W pokoju miałam książki, pamiątki z wyjazdów i inne domowe szpargały. Wtedy właśnie doszłam do wniosku, że większość tych rzeczy jest przywiązana do mnie, a mi już zupełnie nie potrzebna. Następnego dnia zainspirowana wizją nowej przestrzeni zaczęłam wszystko porządkować. Wyszło na to, że z domu wywieźliśmy z mężem 10 samochodów niepotrzebnych rzeczy!! - w życiu bym nie przypuszczała, że tyle tego będzie! Książki oddałam do biblioteki, a sporo ciuchów przygarnęła siostra. Mieszkanie jest teraz chyba o tonę lżejsze. Jak pisałam jestem przed remontem, szukam właśnie inspiracji jak odmienić swoje mieszkanie. Jednego jestem pewna - dla małych wnętrz tylko jasne, rozświetlające przestrzenie kolory, oraz 100%-towy minimalizm. Żadnych niepotrzebnych przedmiotów, 0 sentymentu. Czyste powietrze i moje mieszkanie wielkie niczym willa.

Słowa kluczowe: małe mieszkanie, aranżacja małych mieszkań, małe wnętrze, aranżacje małego wnętrza, powiększanie mieszkania, projekty, aranżacje wnętrz, zdjęcia mieszkań, małe pokoje

Przez: admin
»

Jasna, delikatna i ożywiająca sypialnia niedużych rozmiarów.

Przez: admin
»

Jak patrzę na to zdjęcie to się uśmiecham. Aktualnie telewizor jest w kuchni połączonej z salonem. Niemniej jednak myślę, że mężowi też spodoba się taki pomysł... Nie zasypiałabym już na kanapie!

Przez: admin
»

Mała kuchnia, a jak ciekawie zaprojektowana. Bardzo podoba mi się pomysł z przechowywaniem wina.

Przez: admin
»

Wnętrze z wyższych sfer :) . Podoba mi się taki styl, szczególnie, że nie trzeba wydać grubych milionów żeby dziś coś takiego sobie sprawić.

Przez: admin
»

Mała i zorganizowana przestrzeń łazienki. Dużo światła, drewno i jasne, eleganckie płytki nadają tutaj dużo szyku.

Przez: admin
»

Duże lustro zdziała cuda w małej łazience. Możemy ją optycznie powiększyć dwukrotnie, albo i 4 krotnie gdyby zawiesić lustra na przeciwległych ścianach :)