7 pomysłów na łazienkę ocieploną drewnem

Kluczowe przy urządzaniu łazienki jest dobranie estetycznych, ale jednocześne trwałych na wilgoć i łatwych w utrzymaniu materiałów. To pomieszczenie jest na tle całego naszego domu wyjątkowe i właśnie przez te swoje wymagania tak często traci ciepło na rzecz czystości i wygody Tymczasem wcale nie musimy iść na takie bolesne kompromisy. Oto kilka prostych pomysłów na dodanie naszej łazience tak ważnego w życiu, a szczególnie w domu ciepła. Bohaterem i sprawdzonym przyjacielem w tego typu poszukiwaniach jest, jak zawsze, jasne, naturalne drewno. I choć ciągle wielu z nas sądzi, że akurat w wilgotnej łazience drewno nie może się sprawdzić, zadajemy głośno kłam tym nieaktualnym twierdzeniom. Mam nadzieję, że tych siedem pomysłów komuś przemówi do wyobraźni i otworzy na nowe poszukiwania.

Słowa kluczowe: drewniany, naturalny, drewno

Drewniana mata w kabinie prysznicowej wygląda bardzo dobrze, szczególnie na tle schludnej bieli. Wraz z frontem szafki tworzy zgrany duet, który dodaje łazience uroku i przydaje dynamizmu.
 

Ciekawie zaaranżowana szafka narożnikowa idealnie wypełnia wolne miejsce, które w mieszkaniu na poddaszu nie ma w nadmiarze. Drewniana półka z delikatnymi ozdobami wnosi klimat feng shui.

A może takie, bardzo proste, ale jakże efektowne zabiegi? Wiklina jest odwiecznym i sprawdzonym kompanem drewna. W łazience także wypada świetnie.

Wspaniały komplet z soczystego drewna.

Ciekawy pomysł! Drewniane szafki w łazience już dobrze znamy. Ale panel ścienny z tego materiału akurat w łazience to rzadkość. Jak widać - szkoda, że nie stosowana częściej.

Spracowane drewno, zgrzebne płótno, szkło i wiklina - rustykalne tęsknoty w nowoczesnym świecie.