Do wnętrz podchodzę z pomysłem

Wnętrza - domowe przestrzenie, powinny być nie tylko piękne, ale i funkcjonalne.

Postanowiłam zebrać w jedną całość swoją kolekcję pomysłów, która jak myślę was zainspiruje, a co poniektórych (mam nadzieję) pozytywnie zaskoczy. 

Na brak przestrzeni narzekają wszyscy moi znajomi. Nie ważne czy mają dom 120m2 czy też niewielką kawalerkę. Mi samej też przydałoby się pare dodatkowych metrów. Pomyślałam więc, że nie chodzi o to jak wielkie jest mieszkanie, ale o to, jak sprytnie potrafisz je urządzić. Za myślą poszły i czyny. Przeszukałam internet i zgromadziłam swoją kolekcję zdjęć. Znajdziecie w niej pomieszczenia, wnętrza, które miały być piękne (w subiektywnym tego słowa znaczeniu), ale też wykorzystujące przestrzeń w ciekawy i optymalny sposób. 

Słowa kluczowe: piękne wnętrza, inspirujące wnętrza

Przez: kasiool
»

Garderoba przy sypialni

Rzeczy i tak bedziemy musieli gdzieś przechowywać. Albo zorganizujemy sobie oddzielne pomieszczenie na garderobę, albo też zakupimy szafę. Wybieram opcję pierwszą. Nawet jakby miałabyć bardzo mała, wolałabym aby nie była tylko szafą. Takie miejsce jak widać można świetnie zorganizować. Podoba mi się tutaj wygospodarowany kącik dla siebie, taboret na którym można usiąść, oraz miejsce na kosmetyki.  

Przez: kasiool
»

Miejsce do pracy pod schodami

Mały zakątek do pracy ukryty pod schodami.. Jest intymnie i co najwazniejsze nic nas nie rozprasza, można się skupić. Ja dodałabym jeszcze drzwi przesuwne, aby całość mogła się za nimi schować. Wtedy miejsce byłoby sekretnym i dodatkowym pomieszczeniem w domu.

Przez: kasiool
»

Przechowywanie w łóżku

Przyznaję, zaskoczyło mnie to łóżko. Od razu w głowie pojawiła mi się myśl: Hej... czemu by nie wykorzystać przestrzeni pod łóżkiem? Ciężko się pod nim odkurza,czy zmywa podłogę. Łóżko ala garderoba? To jest coś. 

Póżniej doszedł do mnie głos rozsądku: Zaraz - ale czy to jest praktyczne? Proste w codziennym użytkowaniu? Tutaj możemy już tylko dywagować, myślę jednak, że łóżko doskonale sprawdziłoby sie jako przechowalnia pościeli, czy rzeczy z innego sezonu. I tak np. pod łóżkiem mogłabym schować sobie zimowe rzeczy, gdy przyszłaby wiosna.. Na koniec stwierdzam, że łóżko z opcją przechowywania wygrywa nad tradycyjnym na nóżkach. 

Przez: kasiool
»

Spiżarnia pod schodami

Miejsce pod schodami może zostać wykorzystane na różne sposoby. Widziałam już aranżacje z kącikiem do czytania, biurem, ale nic jednak nie wydało mi się lepsze niż spiżarnia. Może to dlatego, że uwielbiam robić zimowe zapasy...

Przez: kasiool
»

Wigwam dziecięcy

Pamiętacie jeszcze jak byliście dziećmi? Ja wciąż. Właściwie to myślę, że nigdy dzieckiem nie przestałam być. Pamiętam jak dziś, jak nakładałam koc na stół, a pod nim robiłam sobie kryjówkę.

Każde dziecko potrzebuje intymności. Miejsca tylko dla siebie. Dlatego gdy zobaczyłam ten wigwam, pomyślałam - czemu ja takiego nie miałam??? No niestety - nie te czasy. Dla pocieszenia dodaję, Kasia przecież wtedy nikt takiego nie miał! :-)

Wigwam podoba mi się jeszcze z innego powodu, jest po prostu ładny, dekoracyjny i wspaniale wkomponuje się w pokój dziecka, a w razie potrzeby można go szybko złożyć..

Przez: kasiool
»

Ciemna tonacja sprawia, że dość wysokie wnętrze stało się bardziej przytulne.