Prezenty dobrze zapakowane

Jutro Wigilia i pewnie odliczacie czas do wielkiego pakowania. Macie zagwozdkę ze świątecznymi prezentami? Ich wybór to jedno. Osobna sprawa - jak je zapakować.

Osobiście doceniam nie wartość prezentu, lecz czyjeś zaangażowanie. Wolę coś małego, ale pomyślanego specjalnie dla mnie. Dlatego dziś proponuję wam coś oryginalnego, co może zrobić każdy, nawet bez wielkich talentów manualnych. Tym czymś jest własnoręcznie przygotowane opakowanie prezentu. Forma jest ważna, szczególnie, jeśli obdarowujemy bliskich, a nasze pakunki ozdabiają choinkę.

Zamiast kupować drogie, lśniące i nudne papiery lub gotowe torby, możemy użyć rzeczy, które zalegają w naszych szufladach.

Szary papier, zgrzebny sznurek, mała wstążka, fragmenty roślin. Granice wyznacza właściwie tylko wyobraźnia. Własnoręcznie przygotowane opakowanie jest ściśle dopasowane do prezentu i bardzo osobiste. To tak, jakbyście powiedzieli obdarowanej osobie: jesteś dla mnie naprawdę ważny/a.

Folia do pieczenia też może się przydać. Kolory wręcz idealnie świąteczne.

Nici, wełna, przędza - świetny komplet z szarym papierem w makowe kropki.
 

Szary papier jest na drugim planie. Najważniejsza jest wielka wstążka.

I znowu papier, ale historia potoczyla się zupelnie inaczej - wystarczylo dodać delikatne hafty i już mamy tradycję plus oryginalność.