Wietnamski projektant we współczesnej sypialni

Luksus i bezkompromisowa nowoczesność uderzają w sypialniach obmyślonych w wietnamskiej pracowni Koj Design. Nguyen Duy Khanh, który stoi za projektami, przygotował najintymniejszy pokój każdego mieszkania z ogromnym rozmachem. Współczesność idzie tu w parze z wygodą, moda - z dobrym gustem i smakowicie dawkowaną sztuką.

W tych sypialniach projektant może "poszaleć", ponieważ każda z nich jest naprawdę imponujących rozmiarów. W Koj Design wystrzegają się jednak, obecnej często w stylu minimal, chłodnej pustki. Pokoje nie są zagracone, zachowują zarazem przytulne ciepło.

Jest tu kilka pomysłów wartych odnotowania. Zamiast zamykanej szafy, mamy na przykład otwartą garderobę - czyli zwykły wieszak wmontowany w ścienną wnękę.

Wspólnym mianownikiem tych sypialni jest także wygląd łóżka: zwykle jest to albo duży materac na niewidocznej podstawie, albo wolnostojące, zawsze pozbawione pompatycznej obudowy łóżko. Prostota pozwoli przenieść akcent na jakość pościeli, wygląd kapy, poduszek.

Sypialnie Koj Design łączy również temat podłóg i ścian. W pierwszym, bardzo interesującym projekcie, jedną i drugą powierzchnię pokrywają te same deski. W innych mamy różne materiały, zawsze jednak współtworzą one ogólny wygląd sypialni. Wielkie płyty rozmieszczone w nietypowy sposób dodają dramatyzmu i energii. Sam materiał odgrywa zresztą ogromną rolę. Mamy więc stylizowane drewno połączone z białą skórą drapowaną we wzór nawiązujący do struktury kryształu.

 

 

Przez: agnieszka
»
Źródło: Koj Design

Przez: agnieszka
»
Źródło: Koj Design

Przez: agnieszka
»
Źródło: Koj Design

Przez: agnieszka
»
Źródło: Koj Design

Kilka elementów z różnych stylistycznych bajek zaskakuje zgodną harmonią. Dywanik, który równie dobrze mógłby wylądować w pokoju dziecka, może komponować się z prostymi, ale absorbującymi wybijającymi się kolorami dwoma obrazami z prostym motywem.

Przez: agnieszka
»
Źródło: Koj Design

Przez: agnieszka
»
Źródło: Koj Design