Feng shui – 5 zasad urządzania wnętrz

Poniżej znajduje się 5 podstawowych zasad jakich powinniśmy przestrzegać chcąc urządzić dom zgodnie z feng shui. Do każdej zasady starałam się dobrać odpowiedni przykład - tak aby przybliżyć ideę dobrej energii.

Wystrój aranżacja mieszkania w naturalnych kolorach oraz drewnie
Przez: admin
»

1) Minimalizm - W idei feng shui jest zachowanie minimalizmu i umiaru. Dlatego jeśli już dziś czujemy się przytłoczeni przez otoczenie – większości rzeczy powinniśmy się pozbyć. Nadmierne dekoracje pomieszczeń również negatywnie wpływają na nasze samopoczucie.

Przez: admin
»

2) Porządek - To jedna z kluczowych zasad feng shui. W domu w którym panuje bałagan nigdy nie nabierzemy odpowiedniej i pozytywnej energii. Powinniśmy nastawić się na przyszłość. Zachować tylko najważniejsze przedmioty, które wywołują dobre wspomnienia. Reszta z nich powinna trafić na śmietnik. Nie chcemy przecież na co dzień dźwigać ze sobą całego bagażu życiowych doświadczeń.

Przez: admin
»

3) Funkcjonalność - Poza porządkiem liczy się też funkcjonalność. Wszystkie sprzęty które nie działają powinny zostać przez nas naprawione lub wyrzucone. Przedmioty które nie działają, już dawno przestały pełnić funkcję w naszym domu. Przypominają nam bardziej o niedokończonych sprawach i frustrują, gdy ich potrzebujemy.

Przez: admin
»

4) Feng shui remedia – energia chi w domu Według Feng shui istnieją przedmioty które umożliwiają korzystny przepływ energii w naszym domu, a jednocześnie są jego dekoracjami. Są to lustra, szklane dekoracje, dzwonki, rośliny, fontanny, wycinane z papieru dekoracje. Wszystko co przypomina nam o naturze w delikatny sposób będzie podtrzymywało energię chi w domu.

Przez: admin
»

5) Zła energia przedmiotów według feng shui. Wymieniliśmy już przedmioty pozwalające energii chi rozprzestrzeniać się po domu. Teraz warto zapoznać się z przedmiotami, które niekorzystnie na nas oddziałują. Są to: trofea myśliwskie, broń, krzywe zwierciadła, maski i wszystkie inne rzeczy mogące wpłynąć na tajemniczy, mroczny lub niezrozumiały charakter wnętrza. Uschnięte rośliny, zniszczone meble, starte podłogi wszystko to będzie miało swój negatywny wpływ na naszą energię życiową.